Sterke banden tussen Engeland en WF Vorming en opleiding 8 Britse ambassadeur „Ik heb sterk de indruk, dat er niet alleen deze week een Britse week op de Bedrijfs- school is maar dat elke week bij Wilton-Fijenoord een Britse week is". De Britse ambassadeur in Ne derland, Sir John Barnes, leg de op een onnavolgbare, ty pisch Engelse wijze een on dertoon van ernst in zijn geestige toespraak. Een speech in de kantine Be- drijfsschool op 2 april jl. ge houden, vlak voor het ope nen van genoemde week. De openingsceremonie werd door de ambassadeur ver richt. Een en ander gebeurde on der grote belangstelling. On der het gezelschap bevonden zich behalve de directie-le den, de heren ir. O. J. van der Vorm en ir. B. Wilton, het lid van de Raad van Bestuur van RSV, de heer A. Rijke en de burgemeester van Schie dam, de heer H. Roelfsema. Natuurlijk ontbraken niet de leden van de staf en de be drijfsleiding enz. E.E.G. In zijn welkomstwoord her innerde de heer W. G. E. Valk de aanwezigen aan de be staande banden tussen Enge land en Nederland en hij wees op het feit, dat: „Enge land nu is toegetreden tot de E.E.G. of niet En over het verleden: „In de Rot terdamse haven mochten toen alleen Britten de eigen schepen repareren, maar la ter ook de grondlegger van ons bedrijf Bartel Wilton. Wel licht was zijn Engelse naam een steun bij het aan boord mogen komen Hij wees erop, dat de Be- drijfsschool eerstdaags 50 jaar bestaat en bracht in her innering de uitwisseling tus sen Bedrijfsschool jeugd met de Engelse jeugd uit Liver pool. Hij zette uiteen, dat de Britse week er één is uit een reeks. Al eerdervonden plaats een Japanse, een Scandina vische en een Spaanse week. De jeugd op de Bedrijfs school krijgt gedurende zo'n periode allerlei informatie te verwerken van het betrokken land. Dit via films, theorie-les sen, folders, platen en model len, meestal uitgestald in een zelf vervaardigde stand, die ook dit jaar kleurig en fleurig was opgetuigd door de leer lingen zelf onder leiding ech ter van enige leraren, waar van wij o.a. noemen de heren F. Kegel en M. de Bie. Schepen Sir John Barnes haakte in zijn toespraak als in de aanhef vermeld eveneens in op het thema: banden En geland - Nederland. En wel in het bijzonder de relaties tussen WF en Engeland. „Op uw werf komen frequent Brit- Het aanbieden van de bloemen door Irene Kegel aan de echtgenote van de ambassadeur Fraai escorte Ook de heren Rijke en Wilton waren aanwezig

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 10