Grote toeloop bij openbare lessen op Bedrijfsschool 9 se schepen, er staat tevens het fraaie gebouw voor de Missions' to Seamen, dat ik verleden jaar na de verbou wing mocht heropenen. Maar dan is er ook nog het Spar- project op uw werf. U bouwt mede aan deze grote buffer tank voor het Engelse Brent- field, voor een Brits-Ne derlandse onderneming: de Shell. En dan was er enige tijd geleden nog een bewijs van de WF gastvrijheid tij dens het bezoek van de unie ke Britse mijnenjager HMS Wilton aan Vlaardingen. Uw werf heeft toen de officieren en bemanning uitermate pret tig ontvangen". Openen Na zijn toespraak opende de ambassadeur de tentoonstel lingsruimte door het door knippen van een rood-wit lint. Hiervoor was toepasselijk een plaatschaar opgesteld. Het grote gezelschap nam langdurig de standruimte en het overige deel van de school in ogenschouw, waar bij de echtgenote van Sir John Barnes een kleurige rui ker droeg, haar bij aankomst aangeboden door het doch tertje van één der leraren, Irene Kegel. Een aankomst overigens, die bij de heer Barnes zeer in de smaak was gevallen door het op rode fietsen rijdende Be- drijfsschool escorte, bestaan de uit leerlingen, gestoken in kraakheldere, witte overalls met dito helmen. Dat ontlokte de ambassadeur de verzuchting: „Ik zou ei genlijk ook nog moeten leren fietsen". De openbare lessen op 6 april jl„ zoals jaarlijks door de WF Bedrijfsschool georganiseerd, zijn ditmaal wel een buiten gemeen succes geworden. Dit mede door het zeer goe de weer, maar waarschijnlijk ook dankzij de vele persbe richten gewijd aan de ope ningsceremonie van de Brit se week door de Britse am bassadeur, waarover wij el ders in het WF Nieuws schre ven. De genoemde week viel na melijk samen met de open bare lessen. Dat is een goe de greep gebleken. Als andere jaren reden er weer bussen van Schiedam centrum naar de werf en te rug om belangstellenden te vervoeren. En die waren er. Naar schatting van de Be- drijfsschoolieiding ongeveer 1700 bezoekers Prijsvraag Maar die kregen ook wat te zien! Wij memoreerden al de Britse week met alles erop en IkugoyI Toespraak van de heer Valk

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 11