10 De jeugdharmonie Aandacht voor de doedelzakband eraan: folders, boekjes, films, modellen, een echte auto. Maar dan was er ook nog een prijsvraag samen geor ganiseerd met de Maatschap pij Zeeland: twee gratis weekeinden in London (ver voer en verblijf gratis), twee geweldige hoofdprijzen Natuurlijk reden de opstap- wagens over de werf voor de gebruikelijke excursie, dit maal gesteund door een ech te Britse Dubbeldekker van de Sijthof-pers. De afdeling Aanneming gaf eveneens acte de présence en gaf belangstellenden oud zowel als jong informatie over niet alleen de Bedrijfs- school, maar over alle so ciale aangelegenheden en mogelijkheden inzake WF. Harmonie Om het oor te strelen zorgde de jeugdafdeling van de Har monie WF voor kostelijke mu ziek. En om het Britse effect nog meer een gezicht te ge ven marcheerde er over de zonnige werf een doedelzak band. De sport werd evenmin ver geten. Op het veld voor de Bedrijfsschool vond een ge weldig festijn plaats: een rug- by-wedstrijd tussen de Delft- se en Amsterdamse studen ten. Een geweldig schouw spel, waarbij de uitslag van ondergeschikt belang is en waarbij geen gewonden te betreuren vielen. Dat is trou wens meestal zo bij deze sport. Het is een stevig spel, maar gespeeld door eerlijke kerels. Voetbal Voetbal was ook aan bod ge komen. De Engelse trainer van Haarlem Barry Hughes, sprak voor liefst 240 Bedrijfs- schoolleerlingen in het gym nastieklokaal. Hij deed dat op niet alleen pedagogische manier doch tevens boeiend van het begin tot het eind. Van zijn praatje weet hij een enorme „show" te maken. Hij verhaalt hoe hij als veel belovende jonge prof in Engeland door een beenbreuk „achterop" raak te. Daarvóór werd hij eens in een internationaal toernooi in Amsterdam tot beste speler uitgeroepen. Geestig beschrijft hij hoe hij bij Blauw-Wit speelde en la ter trainer werd. Zijn inzet in de Bedrijfsschool werd beloond met een ap plaus, dat welhaast aanzwol tot een ovatie. Productie Eigenlijk een hulde voor de gehele Britse week, die zo veel kijkers trok en waar de school met de productie ver bonden werd door een liefst 50 ton zware „Spar"-sectie voor de deur en nietig klein naast de deur een „shelter- tje" (tentje) voor een ander deel van de opleiding, de mentale in het Vormingskamp te Hilvarenbeek. De Bedrijfsschool kan terug zien op een waardevolle week, die het zwoegen eraan vooraf zeker heeft beloond. Voetballes van Barry Hughes Aftrap door de heer Kollewijn

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 12