VAKOPLEIDING Mededelingen Commissie Milieuzaken WF Inschrijving nieuwe leerlingen BEDRIJFSSCHOOL WILTON-FIJENOORD I Alle vakopleidingen worden BEMETEL of V.E.V. gediplomeerd WILTON-FIJENOORD 17 Chemische afvalstoffen De volgende afvalstoffen werden in 1973 ingezameld (dus uit het riool gehouden!) afvalolie 60.5001. afvalolie - wateremulsies (boorolie e.d.) 59.500 I. chlorothene V.G. 4.800 I. sludge uit dampontvet- tingsinstallaties 3201. sludge uit olievangers 4000 I. oplos- en verdunnings middelen 500 I. afvalzoutzuur 61.000 1. Deze afvalstoffen worden af gevoerd naar vernietigings- bedrijven waar ze vaak tegen zeer hoge kosten op verant woorde wijze onschadelijk worden gemaakt. De com missie vindt het resultaat over 1973 een goed begin en roept nogmaals iedereen op zijn medewerking hieraan te blijven geven. U kunt de heer Broeder van de Magazijn Dienst bellen voor alle mo gelijke emballage (tel. 3761). Milieuzaken algemeen Hebt u ideeën op het gebied van milieuzaken? tel. 3441, de heer Potuyt, bij geen ge hoor 3349, de heer Weening. Hebt u iets te melden op het gebied van het milieu? tel. 3741, Afdeling Beveiliging, de heer Van Vliet. Nieuws van de commissie Milieuzaken Rijn-Schelde- Verolme. Een inzamelingsschema voor chemische afvalstoffen, ge normaliseerd voor alle RSV- bedrijven, verkeert in de laat ste ontwerpfase. Hierin wordt het een en ander geregeld op het gebied van: - klassering van de typen af valstoffen - type emballage - markering, codering en etikettering van emballage - vaten opslag - buffercapaciteit voor cala- miteitenhoeveelheden Van de commissie Milieu zaken Metaalbond Rotterdam valt het volgende te melden: Deze commissie, waarin RSV met 2 leden is vertegenwoor digd, heeft in 1973 de sylla bus "Waterverontreiniging" uitgegeven. Hierin wordt in gegaan op de typische pro blemen op dit gebied bij de metaalverwerkende industrie. Dat deze uitgave in een be hoefte voorziet blijkt uit de stroom van aanvragen van uit het gehele Nederlandse bedrijfsleven en tal van over heidsinstanties. Commissie Milieuzaken Wilton-Fijenoord Admiraal de Ruyterstraat 14 - Schiedam Tel. 269200, toestel 3491 (op werkdagen van 9.00-16.00 uur) of 3072 voor de cursus, die medio augustus aanvangt, voor de bekende vakrichtingen: Tijdens de opleiding wordt salaris betaald op basis van de metaal-C.A.O. Toelating: Tweejarige opleidingen: Diploma L.T.S. Driejarige opleidingen: Diploma L.A.V.O. en L.E.A.O. of enkele jaren M.A.V.O. De nieuwe leerlingen moeten op 1 september a.s. tenminste 15 jaar oud zijn. (RSV Rijn-Schelde-Verolme)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 19