ED MO ELINGE :ICIELEME DEDELING :nofficie JILLtlV FMFDFI IMf Weer werk aan de winkel voor afdeling Nieuwbouw HMS Wilton werkt in Suez Kanaal Officiële mededelingen Drukkerij 3 volgens het commando over aan kapitein H. A. Kruysifix. Mevrouw Keetbaas onder streepte haar woorden tij dens de doop uitgesproken nog eens door de kapitein een radiotoestel aan te bie den, waarnaar de bemanning met plezier in de toekomst zal luisteren. Tochtje Natuurlijk werd er over de rivier de Merwede een tocht je met het schip gemaakt. Het tornde dapper maar eer der dartel door de golven en maakte door de snelheid als het ware een meters hoge boeggolf, de zich uiteindelijk achter het schip verweefde met de hekgolf en de kolken de massa van de compromis- schroef (loop/trekschroef). Vooral de goede wendbaar- heid viel op. Na afloop merk te de heer Wilton in zijn toe spraak op: "Onze mensen zullen de "Fijenoord" behan delen zoals zij het verdiend, dus goed. "Hij vertelde me vrouw Keetbaas, dat wij op het bedrijf zeer zijn gehecht aan de naam "Fijenoord" en dat wij veel slepers zelf heb ben gebouwd. "Nu echter opende zich weer een mo gelijkheid, dat een echtgeno te van een van onze mede werkers de doop kon ver richten, een niet eenvoudige taak. Mevrouw Keetbaas u heeft deze op een geweldig prettige manier uitgevoerd". Broche Mevrouw Keetbaas kreeg vervolgens van de heer Wil ton een fraaie broche aange boden. Zij dankte zowel WF als de Deltawerf voor het feit deze doop te hebben mogen verrichten. "Ik zal het leven van de "Fijenoord" bij WF zo lang mogelijk blijven volgen" besloot zij. Het opvallende van de "Fij enoord" is o.a. de rubber fender aan de voorsteven, verticaal en cylindrisch aan gebracht met een diameter van 40 cm. Hierdoor is een doelmatige duwneus ont staan. Uiteraard is er radar aan boord benevens een mari foon. De schroef is een com promis tussen een trek- en een loopschroef, omdat het schip een meervoudige taak krijgt. Naast het sleperwerk kan de "Fijenoord" worden ingezet voor transport van mensen en materialen. Men heeft dus aan trekkracht ge dacht, maar ook aan snel heid. Diesel Er is een 16 cyl. G.M.-motor in geplaatst met een reduc- tie-keerkoppeling van 6 op 1. De motor kan continu 478 pk bij 1800 omwentelingen per minuut leveren. Wat de stuurinrichting be treft is ook handbediening mogelijk. De luiken zijn van een ver zonken type in verband met de transporttaak. De hoofdafmetingen zijn: Lengte over alles: 18,98 m. Lengte tussen de loodlijnen. 17,75 m. Breedte over alles: 5,58 m. Holte: 2,50 m. Diepgang: 1,80 m. (gemid deld). Het doet ons een genoegen u hierbij mede te delen, dat wij van een buitenlandse re deropdracht hebben ontvan gen voor de bouw van een bulkcarrier met een draag vermogen van ca. 51.000 ton. (bouwnummer 807) De hoofdafmetingen zijn als volgt: lengte over alles: 205,47 m lengte tussen de loodlijnen: 194,62 m breedte: 29,87 m holte: 17,07 m diepgang: 12,34 m De voortstuwing zal geschie den d.m.v. een dieselmotor, die een vermogen kan ont wikkelen van 13.800 apk (me trisch). Oplevering zal in december 1975 plaatsvinden. Zoals bekend is er nog meer werk aan de winkel, want enige tijd geleden en wel op 13 maart 1974 werd in RSV- verband door de R.D.M. - off shore divisie - een opdracht ontvangen voor de bouw van een zeer grote speciale pij- penlegger van het diepdrij- vend type. De opdrachtgever is de BOS- Company in Houston, een joint-venturé van Brown Root, Oceanic Contractors en Sedco International. In R.S.V.-verband wordt de opdracht uitgevoerd door de R.D.M., W. F. en Piet Smit Jr. Er zal nader worden bekend gemaakt welk deel W.F. van dit offshore werk zal bouwen. Hierdoor delen wij u mede, dat in verband met diens pensionering de heer E. A. Leenman aan het einde van deze maand zijn funktie van Chef van de Drukkerij zal neerleggen. Met ingang van 1 mei 1974 is de heer L. C. Liekens tot chef van de Drukkerij benoemd. De heer Liekens is bereik baar onder telefoonno. 3120. In diverse nummers van het WF-Nieuws maakten wij reeds gewag van de Britse mijnenjager HMS Wilton, het enige oorlogsschip, dat is vervaardigd van "glass rein forced plastic". Omdat het schip nog niet lang geleden een bezoek bracht aan Vlaardingen, is het wel aardig voor degenen, die het toen hebben zien lig gen of foto's ervan in het WF-Nieuws hebben bekeken, te weten, dat dit schip mede is ingezet om t.z.t. de hel pende hand te bieden bij het vrij maken van het Suez Ka naal. Op dat werk zullen wij hier niet ingaan. Voor ons is het interessant, dat een "oude" bekende (het schip is nog zeer jong) ergens in de we reld een actieve rol speelt. De Directie De Directie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 5