"Prins Philippe" in dok voor jaarlijks onderhoud Nieuwe stel plaat voor afdeling Nieuwbouw ■B! De foto toont de Belgische ferry-boot "Prins Philippe" in dok voor jaarlijks onderhoud. Dit schip vaart evenals de Roi Baudouin op de veer dienst tussen Oostende en Engeland. Het laatstgenoem de schip hebben wij inder tijd aan onze werf gehad voor een grote verbouwing. De schepen zijn eigendom van de Belgische Maatschap pij Regie Maritime Beige. Afgelopen weken was de lucht boven de afbouwkade Nieuwbouw zwanger van het geluid van een puffende hei machine en bijtende drilbo ren. Bij het verschijnen van dit nummer van het WF-Nieuws zijn er namelijk 112 heipalen de grond ingegaan van een lengte variërend van 221/2 meter tot 25'/2 meter. En dat allemaal om een stevige con- structe te kunnen dragen. Want naast de helling wordt tegen de afbouwkade een be tonnen stelplaat gebouwd op gelijke hoogte met het kade- dek en onder bereik van zo wel de hellingkraan als de kadekraan. Paddestoel De stelvloer wordt aange bracht volgens het zogehe ten paddestoelprincipe, waar bij als het ware op de hei palen een soort paddestoel wordt aangebracht. Deze ma ken deel uit van de vloervel- den, die op deze manier on dersteund het best de meest willekeurige lasten kunnen dragen. De plaats van elke heipaal wordt gemarkeerd door een stalen plaat van 30 x 30 cm. Hieraan kunnen werkstukken worden verankerd. Tevens dienen de platen voor aar ding bij het laswerk, doordat de verankering is doorver bonden aan de paalbewape- ning. De vloer is bedoeld voor het vervaardigen van diverse staalconstructies, secties, dekhuizen, offshore-materiaal enz. Deze kunnen een ge wicht hebben tot 800 ton en kunnen eventueel met behulp van één of meer bokken naar de plaats van bestemming worden gebracht. In gebruik Bij het verschijnen van dit nummer van het WF-Nieuws zijn de heiers en slopers al weer vertrokken, de beton- vlechters en -werkers zijn dan nog bezig. Maar half mei kan al een groot deel van de stelplaat in gebruik worden genomen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 8