15 Ook de heer Keetbaas ontmoette oude bekenden De heer Gomes luistert aandachtig toe Uit het dagboek van de vei ligheidsinspectie. Nog steeds blijkt, als men de ongevallenrapporten door leest, dat een aantal van onze medewerkers nog on voldoende rekening houdt met het feit dat ook zij veilig moeten werken om letsel te voorkomen. Een aantal van onze mede werkers leeft nog steeds in de veronderstelling dat hen geen ongeval kan overko men, totdat blijkt dat deze redenering niet opgaat. Wij mensen zijn niet zonder tekortkomingen, maar wij kunnen wel het werken op goed geluk zoveel mogelijk uitschakelen en ons gezond verstand gebruiken bij de aanpak van ons werk. Flinke drukte in de kantine las- en branddruppels in bij na alle gevallen uitgesloten. Slachtoffer liep brandwond op aan rechter wreef. Met werkzaamheden in de machinekamer van een schip, het hoofd gestoten tegen een uitstekende balk. Verwonding aan het hoofd, Een helm kan er beter tegen. Tijdens solderen aan een aan recht is soldeerwater in oog gekomen. Roodheid en een pijnlijk oog was het resultaat. Oogbescherming had dit zeker voorkomen. Ja, hier kunnen we het wel weer bij laten. Het is maar een greep. Wij zijn allen in staat om een zekere verantwoordelijkheid te dragen, van hoog tot laag. Laat dan iedereen datgene doen om veilig werken in ge matigde zin te bevorderen, in het belang van alle bedrijfs- genoten. A.P. Leest u de volgende ongeval len maar: Staande op een stapel blok ken om enkele werkzaamhe den te verrichten, viel de stapel blokken om en getrof fene viel naar beneden. Zijn er in de afdeling geen goede trapjes en ladders! Dan moet er met de baas over gespro ken worden. Kneuzing van de linkervoet was het resultaat. Tijdens het lassen en afbik- ken van de hete slak is dit in schoen gevallen. Door beenkappen of sous-pieds te dragen, waarvan de schacht over de schoen sluit, is het in de schoenen springen van

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 17