9 'De Schelde' droeg autotransportschip over aan reder Puntl: veiligheid plaatsvinden met een kust vaarder, terwijl de zgn. „supply"-schepen voor de bevoorrading van de in de buurt liggende booreilanden zullen zorgen. Ingrijpende veranderingen Teneinde het schip voor haar nieuwe taak geschikt te ma ken zullen ingrijpende wijzi gingen worden aangebracht, t.w. voorzieningen in de rui men voor de opslag van 14.000 ton pijpen voorzieningen op de lui ken en bovendeks voor het opslaan van nog eens 4.000 ton pijpen verlengen van de be staande luikhoofden en eventueel aanbrengen van nieuwe luiken installeren van 4 Nanito- woc dekkranen aanbrengen van een heli- copterdek op het achter schip, inclusief voorzie ningen voor brandbeveili ging het plaatsen van tanks voor 3000 ton dieselolie ruim 1 voorzien van een tussendek en het aan brengen van magazijnen voor de opslag van off shore materiaal, levens middelen en dergelijke voorzieningen maken voor een zgn. „single point Noorings system". Na oplevering zal het schip worden verankerd in een baai nabij de Shetland eilan den. 'Willy Wilton Fonds ^Ontvangen wegens verkoop oud materiaal maand sep tember 1974 673,70 t.g.v. Willy Wilton Fonds. Op de werf van Verolme Dok- en Scheepsbouw Maat schappij Rozenburg Botlek is maandagmorgen 16 septem ber 1974 het bij de Konink lijke Maatschappij „de Schelde" te Vlissingen ge bouwde autotransportschip „Dyvi Adriatic" (9500 dwt) overgedragen aan Dyviships uit Oslo. De overdracht op ,de werf van Verolme geschiedde tus sen directeur Ir. J. Bout van „de Schelde" en de reder Jan-Erik Dyvi. Nadat de laat ste documenten waren gete kend, begaf het gezelschap zich naar het bovenste dek voor de vlagwisseling. Weer beneden hield Ir. Bout een speech, die beantwoord werd door de heer Dyvi. Hij dankte voor het afleveren van het schip. Vervolgens werd ook het woord gevoerd door mevrouw Bout, die eer tijds het schip had gedoopt. Zij bood het schip een begin van een bibliotheek aan voor de bemanning en beloofde met kerstmis voor nog een aantal boeken te zullen zor gen. De heer Dyvi had een aantal nieuwe stafleden bij zich. De rederij heeft zich de laatste tijd aanzienlijk uitgebreid. Naast het autotransport houdt men zich nu ook met off-shore bezig. Voor de nieuwe stafleden was nog een rondleiding over het schip ingelast. De „Dyvi Adriatic", die plaats biedt aan 3800 auto's is het derde schip in een serie van vier identieke schepen die in op dracht van J. E. Dyvi's Skips- rederi bij de maatschappij „de Schelde" worden ge bouwd. Met de bouw van het vierde schip is inmiddels een aan vang gemaakt. Het nieuwe schip is reeds een dag na de overdracht vertrokken voor een transport naar Ja pan. Dat de overdracht van de „Dyvi Adriatic" maandag 16 september j.l. op de werf van Verolme geschiedde en niet in Vlissingen, was een gevolg van het feit, dat het schip daar direct na de proefvaart heen was gevaren in verband met weersom standigheden en bovendien de dokken in Vlissingen vol waren. Persoonlijke bescherming Deze plaat heeft iets nieuws: hij brengt zijn boodschap ook over als hij onderstebo ven hangt. Ook die bood schap heeft voor sommige beschouwers misschien iets onverwachts niet het ge bruikelijke „Draag een helm" of „Zet je veiligheidsbril op", maar enkel houd ze bij de hand. Dit omdat vele werkers hun persoonlijke bescher mingsmiddelen niet altijd op hoeven te hebben, en om te voorkomen dat deze werkers zouden denken dat zij zich van de boodschappen die via een veiligheidsplaat worden toegespeeld, in feite niets aan hoeven trekken. Daar komt bij, dat de enkele mededeling „Draag een helm", zonder meer op een plaat gezet en in een bedrijf opgehangen, zou getuigen van een verkeerde veilig heidsmentaliteit. Onmiddellijk rijst dan immers de vraag Waarom dan wel? Wat kan er allemaal op mijn hoofd vallen en kan de verantwoor delijke man er dan niet voor zorgen dat dat niet valt? Daar zit iets in. Ongevallenpremie is immers voor een belang rijk deel ongevalsoorzaken wegnemen. Zoveel mogelijk voorkomen dat er iets valt. Er voor zorgen, dat de wer ker geen hinder ondervindt van stof, lawaai, nadelige straling, uitstekende voor werpen, draaiende machine onderdelen, en wel door de oorzaken van die hinder of dat gevaar weg te nemen of af te schermen. Eerst als dat wegnemen om steekhouden de redenen niet of niet ge heel mogelijk is, dan pas ge bruiken we de persoonlijke

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 11