I Televisietoestel of reisje als beloning voor beste idee "De gezinsleden thuis staan ook niet buitenspel" Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Ideeënbus "nieuwe stijl" wordt - als eerder in het WF-Nieuws bekend werd gemaakt - een prijsvraag uitgeschreven. Hiermee moet aan de Ideeënbus een nieuwe impuls worden gegeven. Het beste ideedat in het tijdvak 1 januari 1974 tot 31 maart 1975 wordt ingediend, wordt beloond met een televisietoestel of een reisje. Tijdens een speciale feestelijke dag zal de prijs worden uitgereikt in het bijzijn van een aantal andere ideeënbus-prijswinaars met hun echtgenotes. In het kader van deze prijsvraag geeft een lid van de Ideeënbus Commissie iedere maand een inzicht in de stand van zaken. Hierbij drukken wij het interview af, dat wij hadden met de heer Hoogvorst. Hij brengt met klem onder de aandacht, dat niet alleen WF-medewerkers aan de prijsvraag kunnen deelnemen, ook de gezinsleden kun nen uiteraard hun ideeën kwijt. In ieder geval zal hun belangstelling voor ons bedrijf inspirerend werken op het welslagen van deze prijsvraag. 6 J. Hoogvorst Tien jaar Ideeënbus ,,nieuwe stijl" Kan men al van bepaalde reacties op het Ideeënbus- gebeuren spreken Je kunt niet stellen, dat de invloed van onze campagne reeds merkbaar is. In deze fase moeten we gewoon nog afwachten. Men moet niet denken, dat de mensen rea geren metha, een mooie prijs; ik zend een idee in. Dikwijls moet een idee groei en of rijpen. Daarom dient men allerminst de mogelijk heid uit te sluiten, dat som mige mensen nu piekeren over een idee, dat misschien pas begin 1975 wordt inge diend. De reacties zullen volgens mij tegen het eind van de campagne loskomen. Is de campagne eigenlijk al niet geslaagd, wanneer men alleen, maar over de Ideeën bus spreekt Dat zou men eigenlijk ook mogen stellen. Het gaat er om de Ideeënbus te active ren. Door de schijnwerpers erop te zetten gebeurt dat nu ook. Maar de doelstelling is toch goede ideeën te krij gen. Het aantal hoeft niet zozeer omhoog, maar wel de kwaliteit. Hoe een idee wordt gepresenteerd is daarbij eigenlijk onbelangrijk. Het gaat om het idee zelf. Dat is in het belang van ons be drijf en van ons allen. Want gezamenlijk zijn wij onder weg. In ons bedrijf, in de samenleving in het alge meen. Onderweg dienen wij de route regelmatig aan te passen aan de zich steeds wijzigende situaties en om standigheden, welke voor een deel buiten onze in vloedssfeer liggen. Dat geldt ook voor de Ideeënbus. Hoe dient men de Ideeënbus te plaatsen in de samenhang van die samenleving Een WF-medewerker die thuiskomt is niet meteen een ander mens. Daarmee wil ik zeggen, dat het bedrijf ge deeltelijk is verweven, al thans een raakvlak heeft met het privé-leven van de mede werkers. Zij zullen thuis over WF praten met hun vrouw, kinderen, familieleden. Dat kan ook over de Ideeënbus gebeuren. De vrouwen en overige gezinsleden kunnen dus hun „mannen" stimule ren. Nog meer. Zij kunnen wellicht zelf een goed idee op tafel brengen het zelfs indienen. En de waarde van een goed idee, waarin schuilt deze 7 Goed en wel doordacht wer ken zal bijdragen tot meer efficiëntie. Goede ideeën passen daarin. Nog een fac tor daarbij is, dat parallel aan „goed" werken, „veilig" wer ken gaat. Veiligheid door met goed overleg ie werken. Ook en vooral in strikt indi viduele zin. Misschien maakt dat een karwei soms iets duurder als je het éénmalig beschouwt, maar bij door voering op lange termijn is het een kwestie van mentali teit en werkt dat juist effi ciënter. In zo'n gedachten- gang moet er plaats zijn voor de eigen inventiviteit of vin dingrijkheid. Die plaats is er hier bij WF.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 8