Wij en ons milieu - lucht In memoriam Met leedwezen geven wij kennis van hun overlijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. 19 De punten 15 tot en met 22 uit de „Urgentienota Milieu hygiëne". 15 Uitvoering Wet inzake de luchtverontrei niging: Het vergunning- en heffingstelsel zal medio 1972 in werking treden. Getracht wordt een verbeterde rege ling van de heffingen vóór 1974 uit te werken. Nadere regelen inzake de bevoegd heid van de Commissaris van de Koningin ingeval van bij zondere omstandigheden zul len dit jaar worden opge steld. 16 Sanering Rijnmond: Bestaande bedrij ven worden doorgelicht op mogelijke maatregelen ter beperking van emissies. Het eerste deel van het sane ringsplan zal rond het einde van het jaar aan de sane ringscommissie worden voor gelegd. Het voornemen be staat tijdens perioden met grote kans op windstil weer en inversie bepaalde emis sies te beperken in een deel van Rijnmond en restricties op te leggen met betrekking tot het zwavelgehalte van brandstoffen. 17 Gemotori seerd verkeer: Plannen wor den uitgewerkt voor perio dieke keuringen van auto's op de samenstelling van uit laatgassen. Internationaal overleg binnen de Europese Gemeenschappen en de Economische Commissie voor Europa van de Verenig de Naties inzake strengere eisen ten aanzien van uitlaat gassen zal krachtig worden bevorderd. Zonodig zal Ne derland hiertoe een nader uitgewerkt initiatief nemen. Er kunnen voorstellen wor den verwacht tot vaststelling van een maximum loodgehal- te van benzine. Er zal een studie plaatsvinden naar de milieuhygiënische aspecten van de verschillende vormen van openbaar vervoer binnen de steden. 18 Ruimtever warming en energieproduk- tie: De aansluiting van de kassen in het Westland en elders op aardgas wordt met kracht bevorderd. Het voor nemen bestaat maatregelen te treffen ter beperking van het zwavelgehalte van brand stoffen. 19 Registratie van emisises: Er komt een systeem voor het verzamelen en vastleggen van emissies. Met deze registratie zal in Zuid-Holland worden begon nen. 20 Onderzoek en metingen: Het landelijk meetnet wordt in 1973 opera tioneel. In Zuid-Holland zul len extra metingen worden verricht. De volgende be langrijke onderzoekprojecten worden met kracht bevor derd en gesteund: onderzoek naar fotochemische smog; onderzoek naar verspreiding van luchtverontreiniging; on derzoek naar samenstelling uitlaatgassen; onderzoek naar condensatie-aerosolen; onderzoek naar betere con structie van fakkels. 21 Normen: Aan de Gezondheidsraad is ad vies gevraagd met betrekking tot normen voor een aantal andere stoffen dan zwaveldi- oxyde. Een hiertoe ingestel de commissie zal binnen één jaar een interimrapport uit brengen. 22 Uitbreiding personeelsbestand: Het per soneelsbestand van de in spectie van de Volksgezond heid belast met het toezicht op de hygiëne van het milieu zal op korte termijn verdere uitbreiding behoeven. 12-11-1974 J. van der Schoor 88 jaar plaatwerker (oud-werknemer) ca. 45 dienstjaren 15-11-1974 A. de Ruyter (WAO) 62 jaar gereedschap uitgever (oud-werknemer) ca. 18 dienstjaren 16-11-1974 M. Sluimer 74 jaar magazijn bediende (oud-werknemer) ca. 24 dienstjaren 19-11-1974 L. P. van Schalk 83 jaar bankwerker (oud-werknemer) ca. 30 dienstjaren 24-11-1974 A. H. C. Cornelisse 36 jaar machinist drijvende kranen Rep. ca. 20 dienstjaren Na een ziekte, waarvan de ernst zich niet liet aanzien, overleed plotseling op zondag 24 november jl. de heer A. H. C. Cornelisse in de leeftijd van 36 jaar. Na als leerling bankwerker in de ma chinefabriek te zijn begonnen, ging hij over naar de vaartuigendienst. Hier werd hij onder meer door scholing als machinist op de grote sleepboten te werk gesteld. Bij de indienststelling van de "Mammoet" kwam de heer Cor nelisse als machinist op deze drijvende kraan, waar wij hem hebben leren ken nen als een goed vakman en een zeer gezien collega.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 21