22 auspiciën der K.N.F. Hard wer ken werd hier beloond met 195'/2 punt in de 1ste Divisie Sectie A. Goed voor een fraaie beker als eerste prijs. Voorts werd aan twee festivals deelgenomen. Op de Heiplaat in Rotterdam en 14 september in Schiedam, georga niseerd door de S.G. sectie mu ziek. Hier werd uitgekomen in de afdeling Uitmuntendheid. In tegenstelling tot voorgaande ja ren, werd er nu met plaatscijfers gewerkt. Ook hier werd een fraaie eerste prijs behaald. Diverse leden moesten het Jeugdorkest verlaten, omdat zij de toegestane leeftijd bereikt hadden voor definitieve opname in het grote orkest. Het Jeugd orkest, onze toekomst, is echter onder leiding van de heer Wim Vos weer aan de opbouw bezig. Dat hij hierin door zijn doorzet tingsvermogen zal slagen, is ge bleken bij het 5de K.N.F. Jeugd- festival te Deurne. Hier traden zij op in de A afdeling en wer den van de 12 deelnemende or kesten derde. Een resultaat wat bewondering afdwingt voor alle leden en hun leraar/dirigent. Zo u ziet is de Harmonie in al haar gelederen gezond en vol energie. Als u dit verslag leest zijn we bijna aan ons gouden ju bileum toe. Op 1 mei 1975 is het namelijk 50 jaar geleden, dat de Harmonie werd opgericht. Vele plannen voor de viering hiervan staan het bestuur voor ogen en daarvoor is de medewerking van alle leden nodig. Wij gaan er iets bijzonders en onvergetelijks van maken. Mogen wij tot slot de Directie, Hoofdbestuur, besturen en leden van zusterverenigingen en onze leden met hun huisgenoten bij zonder prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1975 toewen sen. Namens het Bestuur, W. Rissema, secr. AFDELING HENGELSPORT Het afgelopen jaar is voor de h.s.v. Wilton-Fijenoord een bij zonder jaar geweest. Onze on derlinge wedstrijden zijn weer achter de rug en er is weer zo als vanouds fel gestreden om de hoogste eer, nl. de Chris Aben bokaal. Kampioen 1974 werd dit keer de heer C. H. Zonneveld en het doet ons bijzonder veel plezier, dat ook zijn naam op deze prachtige bokaal zal prijken. Wij feliciteren hem vanaf deze plaats met deze prestatie en hij weet wat dat betekent: Met hand en tand verdedigen volgend sei zoen. Maar wij weten dat hem zoiets wel toevertrouwd is. Dus succes gewenst voor het vol gend jaar, Cor De tweekamp met onze vrienden van de biljartvereniging WF is dit jaar aan de waterkant beslist in het voordeel van de hengelaars. Er komt echter aan het eind van dit jaar nog een return op het groene laken en de hengelaars weten, dat het dan kwaad ker sen eten is met de biljarters. Wij hopen echter, dat het evenals de afgelopen jaren weer een pret tige en sportieve strijd zal mo gen worden en dat het beste team zal mogen winnen. Op zaterdag 28 september l.l. werd ter gelegenheid van het 20- jarig bestaan van de h.s.v. een dagreisje gemaakt in gezelschap van onze dames. Hoogtepunten waren de „hengelwedstrijd" voor de dames en 's avonds het diner ter afsluiting van deze geslaagde dag. Voor velen van ons is deze dag een onvergetelijke geworden en wij brengen aan het Hoofdbe stuur en Directie onze welge meende oprechte dank uit voor het steunen van onze plannen. Rest ons tot slot bij het naderen van de jaarwisseling Directie, Hoofdbestuur en alle zusterver enigingen prettige Kerstdagen en een gelukkig en gezegend Nieuwjaar toe te wensen. Narpens het Bestuur, secr. W. Meeling. AFDELING TENNIS Tijdens de jaarvergadering van december 1973 werd het bestuur op één plaats gewijzigd. Mevrouw Van Noordennen, die wegens blijde familieomstandig heden reeds enige tijd als se cretaresse was vervangen, trad af. Haar vervangster, mej. E. Ver voort, nam nu voor vast haar taak over. Op zaterdag 23 maart werden de banen geopend, na een extra goede opknapbeurt ondergaan te hebben. Een en ander, waaronder de groten deels vernieuwde beschutting rond de banen, was bekwaam geschied door de heer Lee- wangh en zijn medewerkers. Hiervoor onze waardering en dank. Bijzonder verheugend bij de opening der banen was het re sultaat uit handen van de heer Cordemans en een aantal le den. Binnenshuis hadden zij het clubgebouw vertimmerd en ge verfd. Tevens werd een en ander vernieuwd, waardoor het gebouw veel meer voor ons doel ge schikt is. Ook het uiterlijk mag wel een verbetering ondergaan. Hiervoor is echter een meer pro fessionele aanpak nodig, die niet door onze, overigens goed wil lende, leden kan worden opge bracht. Deze zaak is evenwel onder de aandacht van de daar toe geëigende instanties. Bij de opening van het seizoen konden we kennismaken met onze nieuwe trainster, mejuf frouw Zijlstra. Zij is opvolgster van mejuffrouw Wassenaar, die gedurende drie jaar de training tot ons aller tevredenheid heeft verzorgd. In de 3e klas districtscompetitie werd met wisselend resultaat door drie gemengde teams en een herenteam deelgenomen. Het eerste team behaalde vlot weer het „verloren" kampioen schap, terwijl de promotie-wed strijd hen voor het komende sei zoen van een plaats in de twee de klas verzekerde. Ook de clubtoernooien genoten meer belangstelling, doch niet wat het zou kunnen zijn. Het ko mende seizoen wordt evenwel hoopvol tegemoet gezien. Bij het laatst gespeelde toernooi om de clubtitels werden mevrouw Van Noordennen en de heer Kulik de enkelspelwinnaars. Ook de jeugd sprak een belangrijk woordje mee, zoals het winnen van het herendubbel door Ard Biesheu vel en Rob Mooy. Het over het algemeen minder mooie weer noodzaakte vaak tot onderdak zoeken in het clubgebouw. Dit herschapen bouwwerk maakte het wachten tot een genoegen. Het beheer van de bar door het bestuur, met name de heer en mevrouw Mooy, gaf dit jaar dankzij de medewerking van de leden weinig problemen. Financieel konden we ons ook dit jaar nog redden, ondanks de grote uitgaven aan mate riaal voor de verbouwing van ons clubgebouw. Gelukkig kre gen we hiervoor veel hulp, waarvoor onze dank. Al met al geen ongunstig jaar, hoewel wat meer zon en min der regen voor het nieuwe sei zoen heel welkom zou zijn. Tot besluit wensen wij onze leden een goede overwintering toe. Advies! Houdt uw conditie in die tijd op peil, bijvoorbeeld door beoefening van een win tersport, conditietraining, wan delen enz. Het voor de deur staande sei zoen kunt u dan fit aanvangen! Voorts wensen wij Directie, Hoofdbestuur, alle zustervereni gingen en onze leden een pret tige Kerst en een voorspoedig 1975 toe. Namens het Bestuur, A. P. Biesheuvel, voorz. AFDELING VOETBAL Sinds de aanvang van het nieu we seizoen in juni heeft het be stuur van de afd. voetbal hard gewerkt, om een ander onder komen te vinden voor onze le den. De oude accommodatie, welke wij, gezamenlijk met an dere verenigingen, moesten de len, voldeed volgens ons, qua gezelligheid niet meer en wij konden onze leden na de wed strijden niet meer bij elkaar houden, om maar niet te spre ken van zondagen, waarop de wedstrijden werden afgekeurd. Dan zag men niemand. Door veel praten en onderhan delen zijn wij er in geslaagd een onderkomen te vinden bij de „Stichting Wielerbaan Schie dam", waar wij de beschikking hebben over een kantine, kleedkamers met massagetafel, douches en zelfs een trainings veld. Dit is voor ons zeer waar devol, omdat het nu mogelijk is onze jeugdleden op te van gen, wat zeer goed gebeurt. Dat dit onderkomen een guns tig verloop in onze vereniging heeft gehad, blijkt wel uit het feit, dat wij een behoorlijke toe loop van nieuwe leden hebben gehad. Dit hepft dan ook gere sulteerd in een vijfde elftal, wat nu in de competitie speelt. Dit is voor ons bijna een weelde,

Wilton Fijenoord Nieuws | 1974 | | pagina 24