"Spanningsveld tussen technische en menselijke ontwikkelingen is groot" 8 Ir B. Wilton bij installatie O.R. „Eén van de oudste princi pes in het leven is het be staan van een orgaan ter- wille van de goede communi catie, dat de belangen leert kennen van de groep en van het individu: hoe je het or gaan ook noemt. Dit orgaan heeft thans ook als O.R. te maken met een zeker ver stoord evenwicht tussen de zeer snelle technische ont wikkelingen en de wat trager verlopende menselijke ont wikkelingen. Maar in het hier door ontstane spanningsveld liggen toch ook de mogelijk heden om tot gezonde oplos singen te geraken. Want zon der spanning wordt er nooit iets bereikt. Vaak is het zo, dat hoe groter de spannin gen zijn des te groter de prestaties worden". Het lid der directie, de heer ir B. Wilton, kwam in zijn hoedanigheid van voorzitter van de O.R. tot deze filosofie, toen hij op 3 januari jl. in de kantine Kop Haven de nieuw gekozen O.R. toesprak. Al thans: in zijn toespraak, waar bij hij de nieuwe leden offi cieel welkom heette. Mijlpaal Aangaande het houden van verkiezingen voor de O.R. sprak hij over een mijlpaal voor de nieuwkomers zowel als voor de vertrekkende le den. En over de inspraak: „Om een gemeenschap leef baar te maken hebben altijd instituten bestaan, die op de één of andere manier in spraak mochten uitoefenen. Denk bijvoorbeeld maar aan 700 jaar geleden, toen Am sterdam stadsrechten kreeg van Floris V. De edelen had den toen niets meer over de poorters, de inwoners van Amsterdam te zeggen". De heer Wilton knoopte er met een aan vast: „Idealen heb ben we allemaal. Op den duur wordt er altijd iets van verwezenlijkt. Wel is het zo, dat de ingestelde instituten altijd iets op de ontwikkeling in de maatschappij achterlo pen. Dat geldt ook voor het onderwijs. In deze tijd van zeer snelle ontwikkelingen is het helemaal moeilijk om bij te blijven. Als O.R. kunnen we proberen mee te doen Het kiezen van de nieuwe Ondernemingsraad is dit werk de moeite waard. Er wordt toch altijd weer een pluspunt gescoord tegen tien minpunten". Moeilijk Hij noemde het afgelopen jaar geen slecht jaar. „Doch als het goed gaat, krijg je het vaak moeilijk. Want: het zijn niet de slechtste vruchten, waaraan de wespen knagen. We blijven het echter met el kaar proberen".. Hij dankte voorts de schei dende leden van de O.R., de heren De Borst, Ooms, Noor dewier, Hendriks, v. d. Burg, Weymans en Ter Heijde, die een fraaie tafelaansteker ont vingen. Namens de vertrek- kenden sprak de heer Wey mans een sympathiek dank woord, waarin hij vooral de nadruk legde op het thema motivatie in het O.R.-werk. Toespraak van de heer Wilton aan dat bijblijven. Dat is een moeilijke taak en vaak nog een ondankbare ook. Maar ondanks de teleurstellingen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 10