Saamhorigheidsgevoel nodig om doel te bereiken Jubilea 10 Ir B. Wilton bij jubileumviering; „Wij hebben de „Queen Eli zabeth" twaalf uur binnen de overeengekomen tijd gereed gekregen. Van te voren zou niemand dat hebben willen geloven. Alleen wij bij WF wel. Omdat wij geloven in teamwork en saamhorigheids gevoel. Omdat wij geloven in u, de mensen die ons bedrijf maken". Met enige trots sprak het lid der directie, de heer ir B. Wilton, op vrijdagmorgen 20 december jl. in de Kantine Hoofdkantoor de jubilarissen met een 40-jarig en een 25- jarig dienstverband bij WF toe. Hij maakte ook van de gelegenheid gebruik om bur gemeester drs A. J. Lems nog eens hartelijk te danken voor het feit, dat deze altijd graag bereid is tijd uit te willen trekken voor deze bijeenkom sten, maar daarnaast gold de dank van de WF-directie ook de hulp, steun en bereidwil- Een persoonlijk woord lige medewerking van de ge meentelijke autoriteiten van Schiedam in het verleden, zoals deze goede verhoudin gen ook nu weer tijdens het karwei aan de „QE 2" zijn gebleken. Luchtig De heer Wilton begon zijn toespraak op luchtige toon, maar met een diepere ach tergrond. „Er is door de tijd heen wel het één en ander veranderd, maar toch ook weer niet zo bar veel. Zwart/ wit t.v. is kleur geworden, maar nog van dezelfde kwa liteit De heer Wilton hield zich be zig met allerhande vergelij kingen uit het dagelijks le ven. Onder andere met het milieu. „Vroeger hingen er ook wel bepaalde luchtjes. Denk maar aan de oude stadgrachten, de bekende tonnetjes enzovoort. Amster dam werd in de zomermaan den door de gegoede stand wel ontvlucht om heerlijk langs de Vecht te vertoeven. Dat was niet om niets. Nu hebben we ook bepaalde luchtjes. Veroorzaakt echter door chemische substanties. En natuurlijk moet daarop gelet worden in verband met de gezondheid". Op veranderingen ging hij verder door middel van een grapje in. „Vroeger kon niet iedereen dagelijks in bad. In 1938 kreeg je van die eerste flats met douches, die nog als kolenhok werden gebruikt. Gelukkig is dat allemaal ver anderd". En serieuzer: „De normen zijn door de tijd heen wel veranderd. Ook hebben we door verbeterde omstan digheden meer veerkracht gekregen, zodat misschien wat meer spanningen kun nen worden verdragen dan vroeger". Schaatsen Over de inspraak zei de heer Wilton: „Gelukkig hebben we deze niet voor wat het weer betreft. Dat zou een vervelen de boel worden. Het weer moeten we accepteren, zoals het komt. Ik weet, in decem ber heb je altijd van die ver velende donkere dagen. Vroe ger kon je nog wel eens schaatsen, maar dat is er niet meer bij. Maar na Kerstmis gaan we toch weer naar het zonnige voorjaar toeleven en dat is toch weer een prettige gedachte. De kersttijd is een rustpunt in deze dagen, een verwachting naar betere tij den met welke achtergrond je er ook tegenover staat. Met of zonder religieuze over tuiging. Die vrijheid hebben we gelukkig in dit land en er zijn landen, waarvan je dat niet kunt zeggen". Ook wees hij op het belang van het nastreven van een Het opspelden van het W.F. Het houden van de persoonlijke toespraken

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 12