Rederij 'QE 2' geïmponeerd door WF-werkwijze aan boord Felicitaties van de heer Van der Vorm ideaal in je leven, samen met meer mensen gericht dus op hetzelfde doel. „Dat verhoogt het saamhorig heidsgevoel, waarvan wij het in het leven toch moeten hebben". Hierna ging de heer Wilton over tot het houden van de persoonlijke toespraken. Varen Een magazijn-bediende had vroeger gevaren. „Zo bij de H.A.L. Een fijne lijn, altijd ge weest". Zijn vroegere piano lessen kwamen daarna aan de orde. „Zo pianolessen? Die heb ik ook gehad, maar mijn vingers waren te dik of de toetsen te dun. Dat weet ik niet meer zo precies". Een werkvoorbereider was vroe ger vuurwerker geweest. „In die smederij stonden heel wat smeedpersen. Later werd u klokkenist en nu werkt u met plezier in uw huidige functie. Dat is fijn". Een as sistent-baas uit de Appara tenbouw was in het voetspoor van zijn vader getreden. „Ik was zelfs een beetje bang van hem; hij kon een echte donderrede houden. Oh, thuis was hij gemakkelijker". En lachend sprak de heer Wilton tot één van de chauf feurs: „Zo Leen; je hebt heel wat tochten op die Heijsters gemaakt, voor je op de dienstauto's kwam. En nu dan bij het computercentrum. En in je vrije tijd nog steeds bij de zang?" Kraan Respect toonde hij voor een ijzerwerker, die een kind van een collega had opgevoed. „En je werk doe je ook met plezier, dat is belangrijk". Daarna bekende een pijpfit- ter, die zijn vak verstaat, lachend dat hij moeite had met een lekke kraan. Een an dere pijpfitter had het vak in de omscholing geleerd. „Je hebt het in een tijd geleerd, dat de opleidingen nog niet zo waren als nu. Maar je be heerst je vak toch zeer goed. Dat is knap". Een tekenaar/ constructeur had de HTS te Dordrecht gevolgd. „Een mooie theoretische opleiding, waarvan je nu in de praktijk veel profijt hebt". Een koper slager/fitter had vroeger de Bedrijfsschool gevolgd. „Be langrijk die school. Daar hechten wij veel waarde aan". Een tekenaar/construc teur was via de plaatwerkerij op de tekenkamer gekomen en had zich in de avonduren via een P.B.N.A.-cursus be kwaamd. Daar toonde de heer Wilton alle waardering voor. „Op uitnodiging van uw di rectie ben ik aan boord van de „Queen Elizabeth 2" ge weest om er de kapitein en functionarissen van de rede rij te ontmoeten. Het is een goede zaak, dat uw bedrijf doet voorkomen of dit werk een allergewoonste aangele genheid betreft. Maar voor noemde functionarissen wa ren bijzonder geïmponeerd door de aanpak van Wilton- Fijenoord". Dit zei Schiedams burge meester de heer drs A. J. Lems onder meer in zijn toe spraak, toen hij de elf jubi larissen toesprak, waarvan er zes een dienstverband had den van 40 jaar. Zij kregen een Koninklijke Onderschei ding uit handen van de bur gemeester. De overige vijf hadden een dienstverband van 25 jaar. Burgemeester drs A. J. Lems:

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 13