Concurrentie voor het WF-Nieuws? Vorming en opleiding 19 De O.R.-verkiezing en de Bedrijfsschool Het houden van verkiezingen en het deelnemen daaraan is geen vreemde zaak voor de Bedrijfsschoolleerlingen. Twee jaarlijks terugkerende evenementen zijn de verkie zing van de schooloudste en de verkiezing van de Leer- lingenraad. Maar in decem ber was er bovendien de On dernemingsraadverkiezing. Door een wijziging in het reg lementvan de O.R. blijkt o.m., dat de Bedrijfsschoolleerlin gen die een jaar in dienst zijn van de onderneming het recht hebben hun stem uit te bren gen op hun candidaat. Deze wijziging had als effect, dat ruim honderd leerlingen deel zouden nemen aan deze verkiezing. In de school werd al geruime tijd aandacht besteed aan deze verkiezing met als slot een bijeenkomst in de Be- drijfsschoolkantine, waar de vier lijsttrekkers propaganda mochten maken voor hun bond. „Gewapend" met een secon- denklok stelde de panelvoor zitter, de heer Valk, de lijst trekkers aan het publiek voor: de heer B. Blommers als lijst trekker van de Industriebond N.V.V. de heer Brouwer als lijsttrek ker van de Unie B.L.H.P. de heer Vermeulen als lijst trekker van de Industriebond N.K.V. en de heer Kuiper als lijsttrek ker van de Industriebond C.N.V. De panelvoorzitter gaf iedere vertegenwoordiger vijf minu ten spreektijd om uiteen te zetten wat de doelstellingen van zijn bond inhouden. Daarna kreeg elke lijsttrekker nogmaals een spreektijd van drie minuten om uit te leggen aan het kiezerspubliek waar om ze niet moesten stemmen op de andere lijsttrekkers. Het behoeft geen betoog, dat naast de stilte waarmee naar elke inleider werd geluisterd, ook lachsalvo's door de kan tine klonken al of niet verge zeld van applaus, „boe"-ge- roep of gefluit. Een speciale attractie was nog dat de jongelui vragen aan de lijsttrekkers mochten stellen. Het zal menige vol wassene verbazen te verne men, hoeveel vragen er nog gesteld werden. Met veel elan hebben de he ren lijsttrekkers zich van hun lang niet gemakkelijke taak gekweten. Zij waren het er overigens duidelijk over eens, dat een dergelijke wijze van voorlich ten ook mogelijk moet zijn in de andere kantines met de oudere kiesgerechtigden. Tot over drie jaar I I I Valk Beroependagen in Vlaardingen Te Vlaardingen in de Lijn baanhallen hebben de schooldecanen van de MA VO'S, uit Schiedam en Vlaar dingen, twee beroependagen georganiseerd voor de MA- VO-jeugd van de examen klassen. Het was een inspire rende gebeurtenis zowel jon gens als meisjes van voor lichtingsstand naar informa tiecentrum te zien trekken om gretig die inlichtingen te verkrijgen die wellicht van essentieel belang zouden kunnen zijn voor hun verdere opleiding of beroepskeuze. Te midden van louter over heidsinstellingen en als buur vrouw het Gewestelijk Ar beidsbureau en als overbuur man het Vormingscentrum uit Schiedam/Vlaardingen, heb ben een aantal 3e jaars leer lingen onder leiding van de heren Brands en Van der Bie, van Vorming en Opleiding, een groot aantal MAVO-ers kunnen begroeten in hun stand. Deze was samengebouwd en uitbundig gedecoreerd met foto's en werkstukken door de leerlingen onder de des kundige hoede van de lera ren Van Bokkum en Kegel. Zelfs gedurende de avond uren waren een paar hon derd jeugdigen aanwezig. Het was een loffelijk initiatief waar dankbaar gebruik van is gemaakt door de MAVO- leerlingen, hun docenten en door de Bedrijfsschool Wil- ton-Fijenoord. m de laatste week vóór de Kerstvacantie van de Be drijfsschoolleerlingen, werden deze verrast met het eerste nummer van de Schoolkrant, of liever hun Schoolkrant. Een stel enthousiaste leerlin gen hebben onder leiding van Hans van Eijk - de schooloudste - een redactie gevormd, die met een heel plezierig stuk Bedrijfsschool- informatie over de brug zijn gekomen. Naast de verslagen van de leerlingenraad-vergadering en de Veiligheids-Commissie vergadering is er een interes sante inleiding over drugs en druggebruikers. Een technische enquete over de Yahama-bromfiets is een van de features. Ook treffen we er de Bedrijfsschool Top Tien in aan. Kent u het nummer "Child in Time", gespeeld door Deep Purple? Concurrentie?? Toch W.F.-Nieuws let op uw zaak. Valk BEDRUFSSCHOOL ïi

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 21