Geslaagd concert van Harmonie WF Vertoning W.F.-Journaal 1974 Vereniging 20 iVi a Het is geen woord te veel ge zegd de jaarlijkse uitvoering van de Harmonie WF het pre- dicaat succesrijk mee te ge ven. Want zaterdagavond 14 december jl. zette de Harmo nie met de Jeugdharmonie en het Tamboerkorps haar beste muzikale beentje voor in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. In zijn openingswoord rele veerde de heer H. Roozen- daal onder meer het dit jaar gehouden concours en het feit, dat de Harmonie in 1975 haar 50-jarig jubileum viert. Daaraan verbonden: opna men voor een grammofoon plaat, een receptie en optre dens in Wenen. Hierna was de beurt aan de jeugd om een en ander met veel verve muzikaal te onder strepen. Dat wilde best wel lukken. Een stevig begin met „the Old Timer" mars, heer lijk ontspannend om vervol gens via het vlotte „Choral and Rock-out" en „Dancing Party" te komen tot het een voudige, maar daarom niet minder aantrekkelijke „Bick Rock". Toen kwam „the En tertainer": muziek uit de be kende film „the Sting" en die sloeg geweldig in bij het tal rijke publiek. Evenals trou wens het slot „Rappin' on": een wat minder muzikale uit- leving, waarbij alle remmen los werden gegooid, vooral door de beatachtige drum partij, een daverend stukje slagwerk. Introductie De „grote" Harmonie startte met een luchtige introductie: de „Arnhem" mars, waarna het zwaardere werk aan de orde werd gesteld via het eerste deel van de „1ste Sym- phonie" van Saint-Saëns. Hierin toonde de Harmonie zich een goed op elkaar af gestemde muzikale eenheid. En nauwelijks was het fraaie slot weggeëbd of spontaan volgde Grieg's „Huldigings mars", een mooi melodieus stuk, een indrukwekkende voorloper van het 50-jarig be staan, waarin alle rijpheid van de Harmonie aan de or de kwam. „Banda Sucre" volgde als fijn gesponnen suiker met pittige tonen als slot, die als suikerklontjes samengebald de zaal inscho ten, die tot een staande ova tie kwam. Na de pauze mocht het Tam boerkorps Harmonie WF zijn zeker niet geringe kwaliteiten over het voetlicht brengen. Daaraan vooraf ging de hul diging van de instructeur/ tamboermaïtre, de heer H. Meijer, die wegens zijn vele verdiensten voor het korps een fraaie sjerp als persoon lijk eigendom kreeg aange boden van de leden van het Tamboerkorps. Op het programma stonden drie nummers. „The Cham pion" mars, het „Drumfesti val Brasil" en „Triomf door Ritmiek". Met nadrukkelijke effecten en variaties toonden de tamboers hun grote vaar digheid. Het enthousiaste pu bliek vroeg zelfs om een re prise. Het tweede optreden van de Harmonie begon met de licht voetige „F.F. Enschede" mars en met steun van het Tamboerkorps. „Jabberwoc- ky" bood hierna de gelegen heid tot een meeslepende bariton-solo, zeer muzisch vertolkt en gelardeerd met hier en daar twinkelende triangelgeluiden en vegend slagwerk. „The American Folk Suite" (in vier delen) leidde tot rustige, vredige kabbelingen van het water van de Missouri en het Erie Canal. Maar in „Black is the color of my true love's hair" kwam de „swing" steengoed om de hoek kijken om lang zaam over te gaan in het vir tuoze „Whoopee Ti-Yi-Yo" met het heerlijke effect van de gestopte cornetten. Cornetten De cornetten kwamen weer aan bod in „Minka, Minka", een vlot stuk show-werk, waarna de rivieren-cyclus op het programma stond met duidelijk herkenbaar daarin de Latijns-Amerikaanse klan ken van Malando. Je hoorde er het kabbelende en soms kolkende Zuid-Amerikaanse water in. Schuivend namen de trombones dit werk over in „Slippery Gentlemen" om te zorgen voor een lustige en vrolijke knalavond. Het slot kwam tenslotte met het dave rende „Fadango" en een dankbaar applaus van de zaal bedoeld voor de orkes ten en het korps en hun diri genten de heren G. D. Fok- kema, W. Vos en H. Meijer. Als te doen gebruikelijk zette de gezellige avond zich voort in de zaal Harmonie, waar het bal plaatsvond. Evenals voorgaande jaren stelt de direktie alle werkne mers en/of hun echtgenoten in de gelegenheid de hoog tepunten van ons bedrijf in 1974 - in het daardoor weer speciaal gemaakte WF-film- journaal - te bekijken. Donderdag 27 februari en maandag 3 maart zijn de da gen, waarop dit evenement plaatsvindt. De vertoning vindt wederom plaats in de Grote Doelen zaal te Rotterdam, een impo nerende zaal, groots van op zet en bij uitstek geschikt voor onze bijeenkomsten. In dit gebouw komt ook onze WF-Harmonie, die weer voor afgaande aan ons Journaal concerteert, uitstekend tot zijn recht. Het programma voor ge noemde twee avonden luidt als volgt: 19.00-19.50 uur Programma van lichte muziek door de WF-Harmonie. 20.00-20.10 uur Opening door één onzer direktieleden. 20.10-20.45 uur Vertoning WF-Journaal 1974 20.45-21.15 uur Pauze 21.15-23.20 uur Vertoning van de speelfilm 'The Burglars' (de Inbrekers) met o.a. Jean Paul Belmon- do, Omar Sharif en Robert Hossein. Deze film laat ons zien hoe ingenieus een inbraak voor bereid en uitgevoerd kan worden, maar dat geluk ook een woordje meespreekt om te kunnen slagen. Het gaat hier om een grote smarag- denroof, die weliswaar lukt, doch waarbij dermate veel complicaties optreden, dat men soms niet weet of de dieven zullen slagen. De film (uiteraard in kleur) zit vol spannende en amu sante momenten en houdt u de gehele speeltijd in span ning over de afloop, die uiter mate sensationeel is en door niemand verwacht zal wor den. Voor onze oud-werknemers hebben wij weer een beslag kunnen leggen op een film met "Heintje". Gezien het grote succes van enkele ja ren geleden zijn wij ervan overtuigd, dat dit weer een goede greep zal zijn. De aanvragen om toegangs bewijzen kwamen ook dit jaar weer in grote getale bin nen en zij, die tot heden nog verzuimden aan te vragen, raden wij aan dit nog snel te doen, daar men anders wel eens achter het net kan vis sen. De toegangsbewijzen zullen bij de salarisslip, die u op 1 februari heeft ontvangen, zijn bijgesloten. Onze oud-werknemers ont vangen de kaarten omstreeks 15 februari a.s. Wij willen hun verzoeken bij het binnengaan van de Doelenzaal vooral rustig te lopen, vooral als het buiten nat is. Men glijdt dan heel gemakkelijk uit op de marmeren vloeren en trap pen. Wanneer u te laat bent en de voorstelling reeds is be gonnen, gaat u dan niet op eigen gelegenheid de donke re zaal in, doch wacht even tot een "ouvreuse" u naar een plaats brengt. Wanneer er ongelukken ge beuren is dit voor de betrok kenen erg vervelend en het drukt een stempel op de an dere aanwezigen in de zaal. Tot slot wensen wij u een plezierige middag of avond toe.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 22