Mofas met man en macht aan 't werk 9 RSV ontvangt order voor sleephopperzuiger RSV heeft van de Bos Kalis Westminster Groep te Papen- drecht opdracht gekregen voor de bouw van een 'splijt' sleephopperzuiger met een inhoud van 1500 m3. Het schip, dat een waarde vertegenwoordigt van circa 22 miljoen, zal worden ge bouwd bij Verolme Scheeps werf te Heusden. Dit vaartuig is een novum omdat het het eerste schip van dit type zal zijn, dat met een certificaat voor een on beperkte zeevaart zal gaan opereren. Het schip, dat over de gehele lengte is gedeeld, kan zijn lading aan opgezogen grond lossen door zich geheel te openen door middel van twee zware scharnieren en hydrau lische cylinders. Het voordeel hiervan is, dat de conventio nele bodemdeuren komen te vervallen en voorts dat de la ding op zeer ondiepe plaat sen kan worden gestort. Na de bouw van twee motor hoppers van elk 1000 m3 in houd, eveneens van dit splijt- type, moet deze verdere ver fijning van de baggertech niek worden gezien als een bewijs van het streven van de opdrachtgeefster om haar vloot aangepast te houden aan de steeds voortschrijden de technologische ontwikke lingen op dit veelomvattende gebied. Technische gegevens: Lengte over alles: 75.00 m. Breedte: 15.00 m. Holte: 6.30 m. Inhoud laadruim: 1500 m3. Voorstuwing: 2 x 1500 pk, Bolnes dieselmotor. Pompinstallatie: zandpomp, aangedreven door 1200 pk Bolnes dieselmotor. Zuigbuis: diameter 80 cm, werkdiepte 22,5 m. Snelheid in beladen toe stand: 11.8 knopen. Mofas betekent Mo(dule) Fa (brication) S(ite), wat wil zeg gen: fabrikage-plaats voor modulen. Deze plaats is een terrein op de werf de Nieuwe Water weg, eveneens een RSV-lo- catie. Dit stuk terrein is spe ciaal ingericht voor offshore- 'werkzaamheden. Werkzaam heden dus die verband hou den met het winnen van in eerste instantie olie en gas op zee. De modulen betreffen bouw pakketachtige constructies met erin eventueel door de RSV-bedrijven zelf te ontwer pen en te vervaardigen ma chinerieën. Men denke hier bij aan bemanningsverblijven, machinekamers, plants voor eerste olie-raffinage, pijplei dingen, helikopterveldjes, dekhuizen, pompen enz. De modulen worden eventueel vervoerd naar welk deel ter wereld dan ook, waar mon tage op een kunstmatig ei land kan plaatsvinden. In de vorige uitgave van het WF-Nieuwsvermeldden wijde opdracht aan RSV voor de vervaardiging van vijf modu len bestemd voor Shell-Expro in verband met offshore ac tiviteiten op het Engelse Brent "d" field in de Noord zee. Het Mofas-terrein is onlangs vrijwel gereed gekomen. On ze RSV-partner de RDM liet echter ai in een eerder sta dium een "artist impression" vervaardigen, die wij gaarne publiceren.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 11