10 Punt 1: veiligheid Dankbetuigingen gevaren afschermen Personalia 31-1-1975 21-2-1975 Was het maar waar! Ja, het zou echt wel "punt één" zijn, indien alle medewerkers dat gene zouden doen wat met het oog op veilig werken ver wacht mag worden. Ter overtuiging onderstaand een aantal ongevallen uit de rapporten van de veiligheids dienst. Bij werkzaamheden aan een as, is een tegen de as staan de pijp omgevallen op de rechter eerste teen. Verwonding en kneuzing rechter teen. Droeg geen vei ligheidsschoenen. (Geen commentaar, ik denk aan de bekende ezel). Bij het neerzetten van een Voor het medeleven betoond tijdens de langdurige ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, Arie de Ruijter, be tuig ik u allen mijn oprechte dank. Mevrouw J. de Ruijter-Boer ladder en het beklimmen daarvan, gleed de ladder on deruit. Getroffene viel en klemde zijn hand. Kneuzing rechter hand. Waarde vriend, heb jij de overtuiging dat de ladder goed is neergezet? Bij het monteren van een machine-onderdeel met sleu tel uitgeschoten. Zwelling grondgewricht rechter duim. Uit het onderzoek bleek, dat getroffene met een uitgesle ten sleutel aan het werk was. Langs deze weg betuig ik mede namens de kinderen mijn dank, in het bijzonder aan de afd. Beveiliging, voor de betoonde belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn echtge noot. Mevrouw E. Veldheer-van Houwelingen Mede namens de kinderen betuig ik mijn dank voor de belangstelling betoond tij dens de ziekte en na het overlijden van mijn man. Mevrouw G. Dortmundt-Steenhorst Schiedam, 27 januari 1975 Geachte bazen en collega's, Op deze manier wil ik na mens mijn vrouw en mijzelf iedereen groeten en bedan ken voor de sympatie die wij van u mochten ontvangen bij ons vertrek naar ons geboor teland Spanje. In het bijzonder dank ik de afd. magazijndienst voor de Geen wonder, zo te werken roept een ongeval op. Getroffene liep achteruit met een trekwagen en viel ach terover doordat hij tegen een hoekstaal liep. Wond achter hoofd, bloeduitstorting en misselijk. Op die manier kan men niet zien waar men loopt en neemt men onnodige risico's. Getroffene nam een rooster weg 'aan de huid van een schip, de schoor die er on der stond viel om op de lin kervoet. Kneuzing linkervoet rug. Denk aleer gij doende gaat en doende denk aan veiligheid. Tijdens het metaaldraaien metaalsplinter in het rechter oog geraakt, (geen bril). Een kapotte bril kan vervangen worden, maar niemand kan u het licht in uw ogen terug geven. Tijdens het hechten zijn las- korrels in de mouw gevallen, (brandwondjes en infectie). Indien getroffene dit direct in prachtige kado's die wij van u hebben ontvangen. Ook de bazen en collega's uit de afd. reparatie waar ik 12 jaar met plezier heb ge werkt, hartelijk de groeten van ons. Het was voor ons onmogelijk om van iedereen persoonlijk afscheid te ne men. Isabel en Paco Gonzales Chica RECTIFICATIE In het vorige nummer van het WF-Nieuws plaatsten wij een dankbetuiging van A. de Weerd. De naam moet zijn A. de Waard. WILLY WILTON-FONDS Per kas ontvangen wegens verkoop oud materiaal in de maand januari 1975 ƒ846,45. Dit bedrag is geboekt t.g.v. Willy Wilton-Fonds. de verbandkamer had laten verzorgen inplaats van een paar dagen later, was het waarschijnlijk geen infectie geworden. Iemand maakte een pijp los. De pijp sloeg om op het hoofd van een collega. Met een beetje goede wil was de pijp te borgen waardoor het leven van bedrijfsgenoten niet in gevaar wordt ge bracht. A.P. res In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: H. M. Klaassen pompdrijver A. van Wijngaarden schaver P. C. Kruidenier sous-chef 31-12-1974 vervroegd pensioen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 12