Zevenhonderd jaar Schiedam 12 Maandag 4 aug. t/m zaterdag 9 aug. 1975 Pijpenbewerken 2 maandag 11 aug. t/m zater dag 16 aug. 1975 Plaat- en Constructie werken 2 Reparatie m.s. BUNTENTOR Op het eerste gezicht een opmerkelijke combinatie, die U waarschijnlijk de wenk brauwen doet fronsen. De productieafdeling Repara tie heeft het m.s. Buntentor onder handen in Dok 6. Maar waar komt Vorming en Opleiding nu in de genoemde combinatie Welnu De machinekamer van de Buntentor is recente lijk geautomatiseerd. Dit brengt met zich dat een kleiner aantal bemannings leden nodig is, maar tevens N.B. Ik kan u met genoegen mededelen, dat ook dit jaar de Gemeentepolitie van Schiedam zich wederom bereid verklaard heeft de fietsen en bromfietsen van de „kampeerders" te keuren en te herkeuren. dat een aantal taken in de machinekamer en op dek door een kleinere bemanning zullen worden uitgevoerd. Dit betekent bijscholing voor een deel van de bemanning. Deze bijscholing is geheel gereglementeerd en wordt gevolgd en „geëxamineerd" in Bremen onder toezicht van derVerein zur Förderung des seemannischen Nachwuch- ses e.V. De rederij zag echter in het noodzakelijk stilliggen van de Buntentor op onze werf een mogelijkheid deze bijscho ling niet in Bremen maar bij WF te laten plaatsvinden. Deze mogelijkheid is werke lijkheid geworden. Met de eerste officier Herr Zoeger en de „Schiffsbe- triebsmeister" Herr Jauernig, werd een programma opge steld van lassen, branden en fitten. Dit programma is uit gevoerd met de medewer king van de instructeurs van het Opleidingscentrum. Een heel belangrijk punt van deze bijscholing was, dat de „Prüfung" niet in Bremen behoefde te worden afge nomen, maar dat het examenteam uit Bremen naar het Opleidingscentrum is gekomen. Deze „Prüfungs- Kommission" bestond uit Kapitan Herr Pannier (Verein zur Förderung der seeman nischen Nachwuchs e.V.) Herr Schmeling - Gewerk- schaft öffentliche Transport und Verkehr. Herr Schatzel - Vertreter Verband Deutsche Reder. Kapitan Herr Herb - M.S. Buntentor. Kortom, deze bijscholing bleek voor de rederij een zeer practische zaak te zijn. Maar daarenboven was het voor de instructeurs Wenink, De Jong en Schouten een geweldig evenement om hun kennis zö goed over te dra gen op de Duitse bemanning met daarnaast de altijd doorgaande scholing van volwassenen die bij onze werf hebben gesolliciteerd en die geschoold moeten worden. Zo ziet U dat de reparatie slogan „Always at your ser vice" nu ook in samenwer king met Vorming en Oplei ding waar gemaakt wordt. Het jaar 1975 zal niet alleen in het teken staan van het Jaar van de vrouw, ook niet alleen in het teken van de Monumenten. Of misschien toch wel. Want naast Amsterdam zal ook de stad Schiedam het feestelijk Sroustr wan £rhiröain feit herdenken dat de stad 700 jaar bestaat. Een feestcommissie heeft een aantal evenementen op getuigd waarvan er één is, dat naar wij hopen, ook uw volle belangstelling zal krij gen. Dat is de manifestatie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 14