De Bedrijfsschool en U Uitwisseling jonge WF-ers met Britse leeftijdgenoten een waardevolle periode Valk. 13 „Schiedam maakt 't", die ge houden zal worden in de sporthal Margriet van 26 april-4 mei a.s. Deze manifestatie, waaraan handel, industrie en ambacht deelnemen, zal zich afspelen tegen en in een decor dat Schiedam 700 jaar geleden eigen was. De stands zullen worden ondergebracht achter oude geveltjes, klok-, trap- en tuit- geveltjes zullen worden na gebouwd en een marktplein, muziektent, stadswallen, molen e.d. spelen hierbij een speciale rol. En in dit decor van 700 jaar geleden zal onze Bedrijfs- school een pakket oplei dingen laten zien van het jaar 1975. De leerlingen zullen bij toer beurt de stand bemannen en een van de objecten zal be staan uit het demonteren en het monteren van een turbo- blowerhuis. Dat hiervan veel studie ge maakt wordt, moge blijken uit bijgaande foto waar de heer Van Willigen van Turbo Blower Service een instruc tieles geeft aan de tweede jaars Bankwerkers van de heer Altena. Met de medewerking van de directeur van Turbo Blower Service, de heer Van Eijk, zitten we met dit onderdeel op de manifestatie alvast „gebeiteld". Ondanks de ruim 50 jaren Wilton-Fijenoord Bedrijfs school, de bijna 3000 diplo ma's, die in die tijd werden uitgereikt en de vele honder den opgeleide leerlingen, schijnen er toch nog mensen te zijn, die de Bedrijfsschool niet kennen. Maar als uw zoon of dochter, ja zij ook, de leeftijd van 15, 16 of zelfs 17 jaar heeft be reikt, dan moet u de oplei- „Terugblikkend kun je stel len die uitwisseling is nuttig geweest; je steekt er het een en ander van op je ziet ook dat sommige zaken in ons land of bedrijf toch wel beter liggen, ja ook in het werk. Maar natuurlijk heeft een dergelijke uitwisseling ook zijn kleine minpuntjes. Daar op willen we niet te diep in gaan. Dat heeft geen zin, omdat zij veruit door de positieve kanten worden overschaduwd". Zo zou men de beknopte mening kunnen samenvatten dingen kennen die de Be drijfsschool voor uw kind heeft ontwikkeld. Voor de jongeman, die altijd al in de techniek wilde en voor de jongen die het nog niet zo ziet zitten, de vent met het LTS-diploma of met een vooropleiding op LAVO, LEAO, of MAVO, voor al deze jongelui is er een technische opleiding op onze Bedrijfs school met keuze Scheeps- van drie oud-Bedrijfsschool- leerlingen, die al weer een jaar een functie bekleden in de WF-productie-afdelingen. Met nog vijf andere WF-jaar- genoten maakten zij het uit wisselingsprogramma mee tussen enerzijds de Mersey- side Training Council (Liver pool) en de Schotse East Kilbride and District Engineer Group Training Association en anderzijds Wilton- Fijenoord. Terwille van een overzichte lijk gesprek werd de voor keur gegeven aan een en Werktuigbouw-richtingen. De technische vaardigheden worden ontwikkeld, maar ook aan de vorming en het on derwijs wordt op bijzondere wijze aandacht besteed. Eigenlijk is het overbodig te noemen, dat het Vormings centrum in Hilvarenbeek hier een grote rol speelt. Ouders, u kunt elke werkdag met uw kind naar de school op de werf komen om infor maties, inlichtingen etc, te krijgen over de gehele op leiding. En als u geen kin deren in de genoemde leef- samenkomst met drie van de acht deelnemers. Daarom werd gesproken met de deelnemers Chiel van Aalten (19), Ed van Hagen (20) en Martin Bruin (18), respectie- tijdsgroep heeft, maar u heeft dit gelezen, of u kent de Bedrijfsschool uit eigen ervaring, mag u dan nog zwijgen tegenover uw kennis sen, die wel kinderen van 15 tot 18 jaar hebben Wij dachten van niet. Dus ook uw vrienden en be kenden zijn hartelijk welkom en wij zullen met genoegen alle feiten geven en hun de Bedrijfsschool laten zien. Ruim 50 jaar Bedrijfsschool- onderwijs, de moeite waard dit verder te vertellen. velijk werkzaam bij de Nieuw bouw (Scheepsbouwloods, lasvloeren), Technische Dienst en Bankwerkers Reparatie. Waardevol Zij ontvingen deze zomer ieder een Engelse jongen thuis en gingen halverwege september voor vier weken naar Engeland dan wel Schotland voor een tegen bezoek. Ed van Hagen en Martin Bruin kwamen terecht in een klein dorp bij Manchester en Chiel van Aalten in het Schotse East Kilbride. „Het was een leerzame, waardevolle periode. We hebben er de gastvrijheid van het Britse volk aan den lijve ondervonden, terwijl je Chiel van Aalten

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 15