Vereniging 14 Martin Bruin er in zo'n dorpje als buiten lander bovendien een be zienswaardigheid bent". En: „Engeland zou Engeland niet zijn zonder zijn beroemde pubs. Die sluiten ze wel precies 's avonds om 10 uur en geen seconde later. Strikt 10 uurpotdicht I" Chiel werkte er in een machinefabriek, waar, onder andere, scharen en persen worden vervaardigd. „Je treft er zelfs hier bij Wilton- Fijenoord producten van aan. De verhouding baas-mede- werker laat er volgens mij wel wat te wensen over. De baas is er heilig. Je mag er nauwelijks iets tegen zeggen. Die verhouding ligt in Neder land veel prettiger". Meewerken Ed bracht zijn tijd door bij een fabriek, waar mobiele kranen werden vervaardigd. „Ik heb hier bij WF ook kra nen gezien, die daar van daan komen". Ook hij be aamt, dat de verhouding in de bedrijven in Nederland prettiger is. „Ik heb in tegen stelling tot anderen wel mo gen meewerken in de fabriek, omdat ik was toegevoegd aan een maat, die op tarief werkte. Nou, dan moet je je voor hem wel inzetten. Dat tariefstelsel kennen we in Nederland echter niet meer". Martin bracht zijn tijd door in een fabriek, waar druk vaten werden vervaardigd voor de chemische industrie en luikhoofden voor kleine schepen. „Er waren verschei dene aparte fabriekshallen, die ik heb mogen doorlopen. Dat bracht gelukkig wat variatie. Verder mocht ik niet veel doen. Begrijpelijk overigens, want er werd ge werkt met zeer fijne instru menten en zo. Ik zou wellicht bij meewerken de boel heb ben kunnen verknallen. En daar waren die machines te kostbaar voor. Maar ik heb een goed overzicht kunnen krijgen van het bedrijf, dat vrij klein was. Daardoor zal de verhouding medewerkers en bazen daar ook prettiger zijn". Voorts hebben zij naast hun verblijf in de bedrijven diverse excursies gemaakt, waarbij zij vooral vol lof zijn over het prachtige land schap. Ed van Hagen Aanpassing Ook de goede opvang in de pleeggezinnen komt aan de orde. „Maar aan de andere kantvier weken in Holland en vier weken in Engeland met dezelfde jongen optrek ken vraagt wel om enige aan passing. Het verschil in leef gewoonten, cultuur en taal kan soms gedurende zo'n lange tijd wel leiden tot wat lichte irritaties, al moet daar niet al te zwaar aan getild worden". Boeiend weten zij te vertel len over de spannende voet balwedstrijden, maar de on rust onder het publiek, met soms politie erbij, wordt min der gewaardeerd daaren tegen wel de geweldige sfeer op het veld. Ook de privé- uitstapjes met nog een week end Londen ligt hen nog vers in het geheugen. „Vooral als wij eens onder elkaar weggingen, alleen Hollanders onder elkaar, dat was een verademing. Dan kon je weer eens je eigen taal spreken. Al door maar Engels wordt wel ver moeiend Terugkijkend blijven zij bij hun mening een waardevol le periode in hun leven, die zij niet hadden willen mis sen deze uitwisseling. GEMENGDKOOR „WILTON-FIJENOORD" Op donderdag 23 januari 1975 hield het Gemengdkoor „W.F." haar jaarlijkse leden vergadering. Tijdens deze vergadering hebben enige mutaties in het bestuur plaats gevonden, waardoor dit nu als volgt is samengesteld: Mevr. R. Sliedregt- Boxhoorn, voorzitster. Hr. Th. H. Middeldorp, Sport- laan 226 te Vlaardingen, tel. 70 01 39, secretaris. Hr. J. Gabriels, penning meester. Hr. B. van Beek, 2e voor zitter. Hr. W. Egberts, 2e secretaris. Mevr. J. de Jager, 2e penningmeester. Hr. B. Ruygers, Bibliothe caris. Tevens werd medegedeeld dat van de Expogé een ver zoek is ontvangen om met de W.F.-Harmonie op zondag 4 mei 1975 in de Grote Kerk te Schiedam, de door de in middels overleden heren Giphart op woord en Pala op muziek gezette Herdenkings cantate 1940-1945 uit te willen voeren. Deze cantate is op 4 mei 1955 ter gelegen heid van 10 jaar bevrijding voor het eerst door beide verenigingen uitgevoerd. Daar dit werk de toehoor ders iets te zeggen heeft en bij hen een diepe indruk achterlaat wordt steeds weer op deze cantate teruggewe zen. Hoe groter het aantal zangers en zangeressen, des te beter de uitvoering tot zijn recht komt. Daarom zou het bestuur graag zien, dat een groot aantal dames en heren zich bereid zouden verklaren aan dit evenement mee te wer ken. iVB a

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 16