Bouw bulkcarrier vordert vlug Nieuwe 100 tons kraan klaart haar werk kranig in G-hal 4 De secties voor de 50.900 dwt. bulkcarrier - bouwnum- mer 807 - rollen "de pan uit". De bewerking via de beken de productiestraat vanaf het platenpark via de Scheeps bouw- annex Lasloods zorgt voor een gestage stroom van allerhande secties, die na de diverse bewerkingen als grit- ten en coaten uiteindelijk te recht komen op de grote hel ling. Onder de handen van de af deling Nieuwbouw Montage begint een en ander al dui delijk op een schip te lijken. De foto's geven dat duidelijk weer. "De nieuwe hal-kraan be wijst goede diensten. Eigen lijk in november tijdens de eerste week van haar intrede in de G-hal trokken we er al profijt van". De heer J. van Noppen van de afdeling WF/RDM afdeling Apparatenbouw is ingeno men met de nieuwe aanwinst in onze machinefabriek II. Dat is trouwens ook baas F. A. van den Haak. "Het mooie "van de kraan is, dat iedereen deze kan bedienen. Er hoeft dus geen vaste kraandrijver bij". De oude situatie in genoem de hal was, dat men er de beschikking had over twee 50 tons kranen. Die zijn er uiteraard nog steeds, want dat zijn de bouwkranen. "De nieuwe kraan is eigenlijk een toevoeging op de bestaande, al heeft zij dan ook een hef vermogen van liefst honderd ton. Maar die toevoeging bleek een grote noodzaak". In het vorige nummer van het WF-Nieuws schreven wij reeds over de achtersteven secties, die in de G-hal wor den vervaardigd voor een Franse werf. Wel, die op dracht betekent vier grote secties per schip samenstel len. En het gaat om vier van deze mammoetschepen. Dat houdt dus in, het samenstel len en behandelen van zes tien van deze kanjers van boven de 130 ton per stuk. Onmisbaar "Dit toont wel aan, dat zon der de nieuwe kraan deze Een sectie verlaat de lasloods De eerste geplaatste secties op de helling van opzij gezien Eerste vormen van de bulk carrier op de helling

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 6