opdracht niet had kunnen worden aangenomen. De kraan is er als het ware op gekocht. Zij is van Neder lands fabrikaat en vanaf de grond te bedienen. Zij wordt voornamelijk gebruikt voor het kantelen en verzetten van de secties, omdat het hier als eerder gezegd niet om een bouwkraan gaat. Goede diensten bewijst zij ook al bij het laden en lossen". De 145 meter lange G-hal heeft er met dit fraaie "stuk gereedschap", dat een hijs hoogte heeft van veertien meter, een aanwinst bij, die het mogelijk maakt niet al leen grotere stukken te ver- vaardigen, maar ook om dit werk sneller te doen verlo- pen. Het gaat tenslotte om steeds grotere secties: als bekend vervaardigen wij voor de in Frankrijk in aanbouw zijnde U.L.C.C.'s de achterstevens, die eigenlijk uit diverse on derdelen bestaan. Twee sec ties waarin de beide roeren, twee roerkoningen en twee roerpennen worden aange bracht. Roerkoning Binnenkort komt de eerste grote roerkoning uit Duits land naar onze werf. Deze is daar gesmeed, maar wordt verder op onze "Skoda"-bank bewerkt. De bank kan assen bewerken tot een lengte van twintig meter. De aanschaf ervan bleek enige jaren ge leden een goede toekomst visie. Inmiddels is het eerste roer ook al aangekomen. De roe ren worden bij onze RSV- partner Verolme Heusden vervaardigd. Het eerste roer ligt op de nieuwe stelvloer van de afdeling Nieuwbouw naast de grote helling. De kraan in de G-hal Indruk van de afmetingen De heer Van Noppen toont een model van een halve achtersteven Baas Haak demonstreert de kraan Het door Verolme Heusden vervaardigde roer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 7