15 De "Spar" (drijvende olie-opslagtank) vlak voor vertrek. betreft het vele pijpwerk voor onder andere het pompkamer gedeelte. De camera voert als een goed gedocumen teerde gids door de produc tie-afdelingen. Water En dezelfde camera brengt ons op het water. Op en rond de sleepboten, die in dit journaal hun verdiende plaats hebben gekregen. Deze klievende, zwoegende, trekkende paardekrachten op het ruime sop brachten de „Elwood Mead", de „Wil- star", de Queen Elizabeth" en vele andere schepen, die bij WF werden behandeld in dat grootse team-verband. De Het aanzetten van een nieuwe bulbsectie aan een beschadigd schip camera noteert ook dat, vlijmscherp, toch of juist menselijk. Maar niet alleen rond het water. Ook in de fabrieken. Denk slechts aan de cilinder deksels repareren, krukassen op een bank, een aanzuig- bochtstuk, werken aan in drukwekkende scheepsketel. Noem maar op. De camera laat het ons zien. Gecompri meerd en daarom juist zo boeiend. In het keurige pakje van een duidelijk commen taar en met de stem van fijne muziek als achtergrond. Dat is een journaal dat nie mand wil missen. Leven op een grote werf, er werken samen met je vriend, je maat en soms in wat andere ver houdingen. Ook dat minder prettige hoort erbij. Een ge meenschap langs de water kant. En De Wit zorgt voor het vastleggen ervan, voor ons, voor het nageslacht, voor de relaties. Feest Een feest. De Bedrijfsschool bestaat 50 jaar. De camera toont de vreugde, ook tijdens de open-dag. Weer een feest. Eerste palen voor de stel- vloer, de lasloodsverbinding met de scheepsbouwloods, de damwand voor de kade. We blijven alert. We houden ons wakker door te werken, te investeren. Door de zaken te laten draaien. Ook de sleepbootvloot doet er aan mee. Bewijs De doop van de nieuwste loot, de „Fijenoord". In het spel met het water, de golven en de erin schijnende zon, want die was er dan toch soms in 1974, toont De Wit ons de Het invoeren van een gerepareerde krukas vreugde over de nieuwe aan winst. En het binnenvaren in de volle WF-haven. Spiegel Hij laat ons onszelf zien als in een spiegel. Het werken als groep, bij dag, bij nacht in ontij. De regen. En de duisternis rond de „Spar"- kanteling bovendeel, aan komst van de ,,QE2". We kunnen niets anders zeg gen De Wit heeft het weer gepresteerd, De Ronde heeft het weer gemaakt" en dat met de onontbeerlijke steun van de fotografen Dingjan en Kienhuis met ook de camera in aanslag om aan het nodige filmmateriaal te komen. Een waardevol bezitons WF-Be- drijfsjournaal I Al vroeg present bij De Doelen Aandachtig gehoor

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 17