Via zachte winter naar voorjaarsboden Ideeënbus 17 Sedert de vorige publicatie werden tien ideeën beoor deeld. Zes werden er be loond met een totale premie vari 1.035, Idee 1268 Ingediend door J.J.v.d.L. Het samenstellen van een hoge druk oliepomp. Het door inzender samenge stelde hoge druk oliepomp- systeem met een aansluiting voor vier slangen, zodat er vier plunjers tegelijk kunnen worden uitgepompt, blijkt in de praktijk uitstekend te vol doen. De toepassing van het idee geeft een aanzienlijke bespa ring op arbeidsloon en mate riaal. Premie 450, Idee 1272 Ingediend door C.M. Pomptoestel om beschadigde stalen platen te vlakken en te stroken. Dit stuk gereedschap voldoet goed en geeft in bepaalde gevallen voordelen. Het wordt dan ook regelmatig gebruikt. Het is echter niet zo, dat dit dagelijks voorkomt. Premie 75, Idee 1274 Ingediend door D.B. Inzender stelt voor om een pen en moer van harp- en D-sluitingen met een kettinkje aan de sluitingen te lassen. Dit om vallen van pen en moer te voorkomen. Het idee werd niet uitge voerd. Aan sluitingen mag niet worden gelast. Het gevaar bestaat boven dien, dat pen en moer na gebruik niet meer in de slui ting worden opgeborgen. Bij kraanbewegingen kan de pen ergens achter blijven haken. Uit waardering voor meeden ken naar veiliger werkzaam heden een aanmoedigings premie van 25, Idee 1280 Ingediend door C.C. Inzender stelt voor om gleu ven te steken in radius met behulp van een steekbank. In principe zou dit mogelijk moeten zijn. Het is echter bijzonder moeilijk, zo niet onmogelijk, een constructie te maken die voldoende sta biel is om de verspannings- krachten op te nemen. Uit waardering voor op zich goede gedachte een aan moedigingspremie van 50,—. Idee 1281 Ingediend door A.L.V. Het opvoeren van de terug lopende capaciteit van pneu matische centrifugaalpom- pen. Inzender heeft over dit pro bleem nagedacht en slaagde erin door slechts de veer van de regulateur te vervangen door een veer van eigen ont werp, de capaciteit van de pompen „als nieuw" op te voeren, zonder dat andere onderdelen vervangen moe ten worden. Premie 400, Idee 1284 Ingediend door A.K. Het regelen van de stroom- sterkte tijdens het electrisch lassen d.m.v. afstandbedie ning. Inzender attendeert erop, dat dergelijke lasapparatuur, sinds 1952 bij W.F. aanwezig, in te weinig gevallen wordt toegepast. In de praktijk bestaat er niet zoveel belangstelling voor de toepassing voor het regelen van de lasstroom op afstand, omdat door onvolkomenhe den gebruik minder bedrijfs- zeker maakt. Dit idee brengt het een en het ander meer in de belang stelling. Aanmoedigingspremie ƒ35, De volgende ideeën kwamen niet voor een premie in aan merking 1277, 1278, 1282, 1283. A.P. De merkwaardig zachte win ter glijdt ongemerkt over in de lente. En de lente betekent bloei, hoewel de meeste bomen en planten zich van de kalender ditmaal weinig hebben aan getrokken en evenals som mige vogelsoorten alvast op voorhand een sprankje lente vreugd in het leven hebben gebracht. Het groen op onze werf krijgt als bekend altijd een uitgebreide kans. De mede werkers van de Tuindienst begonnen in februari met het aanbrengen van de diverse beplantingen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 19