«Chu Fujino» slachtoffer van slechte vrachten Eerste stoot tot ombouw «Sea Lion» is al gegeven I 1 een zusterschip is van de "Elwood Mead". Deze kwam indertijd met zware bodem- schade naar WF voor een in- spectiedokking. Het schip ging hierna over in de handen van een nieuwe eigenaar en wordt thans on der de naam "Good Leader" in Griekenland gerepareerd. Het schip aan de WF-kade Aan de kade ligt hier de "Chu Fujino" een motor ore/oil- carrier van 126.000 dwt en eigendom van United Inter national Carriers Ltd., te Los Angelos. Gezien de situatie op de in ternationale vrachtenmarkt is het schip, na bij WF te zijn behandeld, vertrokken om te worden opgelegd. Een zelfde lot delen momenteel vele an dere schepen. De oorzaak hiervan is een verminderd olie-verbruik over de gehele wereld, dat nog eens extra in de hand is ge werkt door de zeer milde winter. Het is te hopen in het belang van de scheepsreparatie- en scheepsnieuwbouw-industrie, dat deze situatie zo snel mo gelijk wijzigt. In verband met de "Chu Fuji no" dient nog te worden op gemerkt, dat niet aan de aan dacht van de WF-medewer- kers zal zijn ontsnapt, dat zij Met de ombouw van de "Sea Lion" is reeds enige tijd ge leden een begin gemaakt. De schoorsteen is eraf geno men. Men is nu bezig met het "uitkleden" van de accom modatie om dit deel van het schip geschikt te maken voor de nieuwe verblijven: een blok van drie woonlagen van 20 meter bij 24 meter met een helikopterdek erop. Het dekaanzicht toont ook al veranderingen. De luiken zijn weggenomen en er is al een nieuw middendek aange bracht, dat is opgebouwd uit drie secties. Eronder wordt een ruim van 96 meter inge richt. Een dergelijke lengte is voor een ruim van een vrachtschip een bijzonder heid. Op de parkeerplaats bij de Walkapitein staat momenteel een vreemdsoortige "contai- Bemanningsaccommodatie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 3