ELINGENO :ICIELEME DEDELING :nofficie UtLtMtUJ -N/IFRFI IMd Reparatie roer van «Ursula Schulte» Mobiele kotterploeg bewerkte roer van mammoet op stelvloer Officiële mededelingen Drs C. Hartog over naar RSV 3 Door de Raad van Bestuur van Rijn-Schelde-Verolme Machinefabrieken en Scheepswerven N.V. is na overleg met de Directie van Wilton-Fijenoord besloten.dat de heer drs. C. Hartog Hoofd Financiële en Econo mische Zaken W.F. zich tot nader order geheel zal wijden aan zijn taken ten be hoeve van RSV. In dit verband zal de heer A. J. den Hond, chef afd. Fi nanciën Administratie de taak van Hoofd Financiële en Economische Zaken op zich nemen. De heer drs. L. P. S. Gom- mers, chef van de Bedrijfs economische afdeling, zal op zijn beurt de heer Den Hond bij diens afwezigheid vervan gen. De Directie. W. J. Lobestein (kotteraar) In de Machinefabriek I Repa ratie werd het roer gerepa reerd van het Duitse schip "Ursula Schulte" (79.000 dwt) waarvan onder meer de roer koning los zat. Het gat voor de roerkoning werd opgezui verd door de vaste kotter- bank in de fabriek, waar ook de mobiele kotterapparatuur van de afdeling Reparatie werd opgesteld om de spie- baan op te zuiveren. Roer in Machinefabriek Reparatie Ook werd het roerpengat op gezuiverd en door de mobie le kotterapparatuur tevens optisch in lijn gebracht met het roerkoninggat. In de HK-hal werd intussen de roerkoning bekleed met roestvaststaai door middel van automatisch lassen on der poederdek. Hierna werd de roerkoning afgedraaid en passend gemaakt. De mobiele kotterapparatuur heeft weer een staaltje vlotte dienstverlening gedemon streerd. Dit in het samenspel met de afdeling WF/RDM Ap paratenbouw en Verolme Heusden. Als bekend worden in Machi nefabriek II - G-hal - voor vier U.L.C.C.'s (Ultra Large Crude Carriers) de achterstevens vervaardigd. Deze schepen krijgen ieder twee roeren. Verolme Heusden vervaardigt twee roeren. De roeren voor de drie overige schepen wor den in Frankrijk gemaakt. In het vorige WF-nieuws publi ceerden wij een foto van het eerste roer, dat bij ons werd afgeleverd en dat op de stel vloer van de afdeling Nieuw bouw in positie werd ge bracht. Hier begonnen de kotter- werkzaamheden door de Mo biele Kotterploeg van de af deling Reparatie. Het werk hield onder meer in: de spie- baan voor de roerkoning fre zen en de gaten voor de roer koning en de roerpen co nisch kotteren. Het opvoeren van de frees motor, waartoe de capaciteit twee maal zo groot werd, be wees goede diensten. I

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 5