Eigen krant legt feiten voorgoed vast 9 het Ministerie van Buitenland se Handel, de heer dr. G. Beil en aan de Oostduitse ambas sade in Nederland verbonden handelsraad de heer H. W. Goulnik. Aangezien het feit, dat de heer ir. L. van der Tas van RSV op het moment van deze expositie met onze heer K. Rosman voor zaken in Oost- Duitsland verbleef, kon hij genoemde heren namens RSV op de stand ontvangen. Ton van Eijk op zoek naar voorouders "Ik ben nu twee jaar met mijn familiekrant bezig. Het ligt in de bedoeling er nog drie jaar aan te plakken. Dan houdt ik het wel voor gezien". Anthonie D. van Eijk (32) van de afdeling Reparatie Service Engineers Dieselmotoren wil niet helemaal bezeten wor den van zijn hobby: genealo gisch onderzoek van zijn fa milie. Alles wat hij over zijn nageslacht te weten komt brengt hij in archieven thuis onder met zo mogelijk foto materiaal enzovoort. Aan de hand daarvan maakt hij ook een gestencilde krant, die de familie in een oplage van veertig stuks rondgaat. In de randstad edities ver scheen enige tijd geleden een uitgebreid redactioneel artikel over hem en zijn speurderswerk. Hobby Er is altijd een directe aan leiding die iemand tot een hobby of liefhebberij brengt. "Ik piekerde al lang over mijn mogelijke afstamming uit Krimpen aan de IJssel in de lijn van mijn moeders familie. Maar de heer Ph. van Oordt van WF, met wie ik toen nog op de Tekenkamer werkte, maakte me op een gegeven moment enthousiast De la tente wil om het te gaan doen was aanwezig. En als je er eenmaal mee bezig bent, is er geen houden meer aan. Ik ben nu met de ge schiedschrijving van mijn fa milie ver gevorderd". Hij is bijzonder doorkneed geraakt in het opzoeken van gegevens uit de gemeentelij ke archieven, notariële ac- ten, kerkelijke doopboeken, archieven van de krijgsmacht en noem maar op. Vertrouwen "Men schijnt me wel te ver trouwen. Ik heb eens een zeer oud kerkboek met de notulen mee naar huis gekre gen om te bestuderen, een zeer waardevol exemplaar". Als opgemerkt snuffelt hij veel in de gemeentelijke ar chieven. "Vooral in Rotterdam. Daar is een en ander bijzonder goed geregeld. Daar kun je zelfs kopieën van de registers met de huwelijks- en overlijdens- acten opvragen van vóór 1922! In de meeste gemeen ten krijg je ze eerst van vóór 1892. Dan wordt het zoeken naar je voorouders pas mak kelijk. Alles wat er na 1892 in die gemeenten is gebeurd, moet je op andere manieren nagaan. Vaak via gesprekken met familieleden". Smid Voor wat de Van Eijken be-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 13