AUTOGORDELS VAST EN ZEKER 10 Puntl: veiligheid treft is hij bijzonder ver op streek. Ze kwamen uit Over- schie en zijn generaties lang van vader op zoon smid ge weest. Daarvoor waarschijn lijk boeren in de buurt van Zestienhoven. Maar ook de heren van Holy schijnen er gens invloed op de familie te hebben gehad. Dat heb ik indertijd gehoord van wijlen de heer Bos van de AWB, omdat wij heel in de verte verwantschap bleken te heb ben voor wat betreft onze voorouders. In ieder geval kan ik bijna aantonen, dat er al Van Eijken leefden rond 1600, waarvan ik afstam. Van zijn vrouws kant kan hij nog een vroegere datum noe men. "De Fontijnes waren er al in 1465". Napoleon Zijn hang naar dit uitpluizen manifesteerde zich al vroeg? "Ja, geschiedenis vond ik op school al heerlijk. Vooral die Napoleontische oorlogen spraken me al aan. En na de lagere school spaarde ik al oude munten. Dat bewaren en vasthouden van het verle den boeit me sterk". Daarom ook was hij blij een ver familielid te kunnen plaat sen in het leger van Napo leon. "Ik zag hem al vechten aan de Berezina. Later bleek me uit de krijgsmachtpapie ren, dat hij een maand in dienst had gezeten en toen is overleden aan de "fièvre putrude" oftewel de "rot koorts". Niets romantisch dus". Steeds verder Het zoeken gaat nog steeds verder. "Er moet een tak van de familie terecht zijn geko men in Charlois. Vaak met de voornaam Leendert of Leen. Nazaten ervan zouden bij het oude Fijenoord gewerkt heb ben, zoals enkelen van de Overschiese tak, waarvan ik afstam, hier bij WF werken of werkzaam zijn geweest". Met verve doet hij de historie uit zijn familie herleven: fei telijkheden te over. Feiten al weer in bewerking voor de achtste uitgave van de Van Eijk-krant, die hij niet alleen als redacteur bestiert, maar zelfs ook als postloper rond brengt. "Dat is een mooi bin- nenkomertje bij de familiele den, waardoor ik weer nieu we dingen hoor en vaak ook oude foto's in mijn bezit krijg, ledereen staat ervoor open". Een tijdrovende vrijetijdsbe steding, maar met zeer veel genoegen beoefend door deze WF service monteur/ amateur genealoog. AUTOGORDEL SPAART MENSENLEVENS Op 1 juni a.s. wordt het dra gen van gordels op de voor zitplaatsen van personen auto's en combinatie-auto's waarvoor na 1 januari 1971 een kentekenbewijs is afge geven, verplicht. Eenzelfde maatregel wordt ook in België en Luxemburg van kracht. Ter introductie van de wette lijke maatregel is Veilig Ver keer Nederland een grote voorlichtingscampagne be gonnen. Tijdens deze actie, die wordt gevoerd op verzoek van de minister van Verkeer en Waterstaat, wordt ook ge wezen op een aantal metho den voor de beveiliging van auto-inzittenden, die niet on der de gordeldraagplicht val len. Verder wordt ingegaan op de vraag welke gordels moeten worden toegepast en hoe ze moeten worden ge dragen. De campagne is opgezet in overleg met een stuurgroep, waarin vertegenwoordigd zijn diverse ministeries, de ANWB en de Stichting Wetenschap pelijk Onderzoek Verkeers veiligheid (SWOV). Waarom autogordels? Het antwoord is duidelijk: Bij de huidige stand van de tech niek kan de gordel gezien worden als het meest effec tieve beschermingsmiddel voor bestuurders en passa giers van auto's bij verkeers ongevallen. Door het dragen van gordels door iedereen, overal, altijd en op de juiste manier, d.w.z. zo strak mo gelijk kunnen in Neder land jaarlijks honderden mensenlevens worden gered en kan ook het aantal ge wonden sterk verminderen. De gordeldraagplicht die in Er zijn twee typen veilige autogordels: 1. de heupgordel 2. de driepuntsgordel (een combinatie van een band om de heup en een band die diagonaal over schouder en borst loopt) al of niet met auto maat. Let daarbij op de volgende keur merken: Draag uw autogordels altijd goed strak Een autogordel, die losjes gedragen wordt, biedt misschien wat meer bewegingsvrijheid, maar geen enkele beveiliging. Integendeel zelfs. U kunt dan bij een botsing nog onderuit schieten. sommige landen al bestaat, heeft daar bijgedragen tot een belangrijke daling van het aantal verkeersslachtof fers. Als er bijv. in Australië onder meer geen draagplicht zou zijn geweest, zouden er in 1973 ten opzichte van 1970 naar verwachting op de weg 28 meer doden en 48 meer gewonden zijn gevallen. GO£OC!=«.eUR£ AUTOGORDEi Ü0CÖO.Ü heupgoroel

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 14