C. van der Ree na 50 jaar met pensioen gegaan 3 Feestelijke receptie "In het overdragen van uw kennis van zaken was u kordaat en rechtlijnig. Wij konden veel van u leren; uw leiderschap stond buiten kijf, terwijl de belangenbeharti ging van de afdeling niet te wensen overliet. En u liet niets na om met alle inzet de goede sfeer op de afdeling te bevorderen". Tijdens de afscheidsreceptie in de Kantine Hoofdkantoor werd de scheidende chef van de afdeling Expeditie, de heer C. van der Ree (50 dienstja ren), veel lof toegezwaaid door zijn opvolger, de heer Verkade. Deze had het onder meer over een moeilijk af scheid in een feestelijke en tourage, waarbij hij niet ver gat in te gaan op de goede sfeer op de afdeling en er buiten. Daarbij vergat hij evenmin mevrouw Van der Ree in het zonnetje te zetten. Daarvan waren de talloze aanwezigen, waaronder de heren Van der Vorm en Meeu- wisse, de instemmende getui gen. Hobby En over het werk: "Het expe ditiebedrijf is geen werk maar een hobby. Het betekent het verlenen van diensten in een goede verstandhouding met iedereen in een goed team verband. Het team kon mede worden gevormd door de ge zellige bijeenkomsten thuis of op de kegelbaan. Zo leerden wij elkaar goed kennen: el kaar en de familieleden. Wij hebben een fijne afdeling!" De heer Verkade onder streepte zijn woorden door het overhandigen van fraaie cadeaus, terwijl mevrouw Van der Ree een fraai bloemstuk mocht ontvangen. De heer Roozendaal dook ver volgens in de geschiedenis, waaruit bleek, dat de in 1910 geboren heer Van der Ree, die als 15-jarige bij WF in dienst kwam, daarvóór reeds een andere baan had gehad: jongste bediende bij een bank. Hij somde verder enige markante figuren uit die tijd op en beschreef de fusie tus sen Wilton en Fijenoord rond 1929, alsmede de verhuizing naar Schiedam op een later tijdstip. Knap werk "Bewondering heb ik voor 't feit, dat u duidelijk bent een self-made man. Ook viel u op door uw humor". De heer Roozendaal overhandigde eveneens een stoffelijk blijk van waardering. De heer Van Dongen van de Expeditieafdeling van de RDM, kwam ook afscheid ne men van zijn collega, die hij al 28 jaar kende. Hij deed dat namens sommige van de RSV-bedrijven. En over het Expeditiewerk zei hij: "Toen ik mijn vader vertelde, dat ik dat werk wilde gaan doen, sprak deze: „Jongen, dit werk houdt in, dat je voor een sloot staat zonder boot of brug. Je moet naar de over kant, dus drink je hem leeg en loopt erheen!" Daarmee de dynamiek van het vak tekenende. Tot slot sprak een bewogen heer Van der Ree een kort dankwoord.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 7