14 gen van wat ons concern pres teert. Dit door middel van een groot aantal fraaie foto's, modellen, producten en tele visie-monitoren, die de RSV- film, alsmede de nieuwe off shore-presentatie vertoon den. Het zwaartepunt van de expositie lag op de scheeps- reparatie. Later in de week bracht de Nederlandse Ambassadeur in Noorwegen, Z.E. de heer dr. J. H. Lubbers in gezelschap van de tweede handelssecre taris, de heer W. Corts, een bezoek aan o.a. de RSV- stand. Hij werd tijdens dit langduri ge verblijf uitvoerig voorge licht door de als standmana ger optredende ir L. van der Tas en de heren K. W. An- dresen en C. K. Haugen van RSV Norge. Receptie Later - op maandag 12 mei jl. - volgde een officiële door RSV Norge goed verzorgde cocktail-party ter introductie van het lid van de RvB, te vens hoofd van de Divisie Scheepsreparatie, de heer A. Rijke. Hierbij was ook de vice-president van de RvB, de heer ir J. Bout, aanwezig. De heer Rijke wees in zijn toespraak op de banden van vriendschap tussen Noorwe gen en Nederland. "Vooral in moeilijke tijden worden men sen naar elkaar toegedreven. Maar ik vertrouw erop, dat de lucht voor wat betreft de scheepvaart aan het opkla ren is". Hij wees voorts op het belang van de offshore werkzaamheden en noemde in dit verband de mobile re- pair squads (vliegende briga des van vakbekwame mon teurs), die RSV beschikbaar heeft. Uiteraard onderstreep te hij stevig de grote belan gen, die de RSV Divisie Scheepsreparatie in Noorwe gen heeft. "Wij zijn altijd trots op het vertrouwen, dat de Noorse reders in onsstellen". Hij bracht het werk van zijn voorganger, de heer C. H. Meeuwisse, duidelijk onder de aandacht. Tot slot bracht hij een toast uit op de vriend schap tussen Noorwegen en Nederland. Eerlijk Hierna kreeg de in Neder landse en Noorse scheep vaartkringen zeer bekende dominee E. Terjesen het woord. Hij bracht eveneens onder de aandacht, dat men zaken kan doen op "een vriendelijke en eerlijke ma nier". En: "Deze receptie is er om nogmaals te laten zien hoe goed die vriendschaps banden zijn. Ik zie hier vele vrienden om mij heen, vrien den zoals de heer Meeuwisse - de voorganger van de heer Rijke-er altijd één is geweest en gebleven. Ik hoop, dat ook de heer Rijke een zo goede naam in Noorwegen weet te handhaven en weet op te bouwen". De heer Terjesen heeft 15 jaar in Nederland doorgebracht. "De Nederlan ders toonden toen hun vrien delijke aard door het mij mo gelijk te maken de kerk in Europoort te bouwen". Daar op aanhakend en evenzeer op de moeilijke situatie in de scheepsbouw: "De kerk is hard aan een nieuw orgel toe. Komt dit er, dan zal er zeker in de nabije toekomst ook weer muziek in de scheepsbouw zitten". Geanimeerd De druk bezochte receptie droeg een geanimeerd karak ter. De Nederlandse Ambas sade gaf acte de presence door het bezoek van de am bassaderaad, tevens hoofd van de consulaire afdeling, de heer mr. M. Buwalda, en de tweede handelssecretaris, de eerder genoemde heer Corts. Ook waren aanwezig de offi cieren van de in Oslo-fjord liggende Hr. Ms. Van Nes, die onderdeel uitmaakte van een Nato-smaldeel. Daags daarop vond een tegenbezoek plaats aan de commandant KL t Z H. M. Ort. De Nederlandse ambassadeur, de heer Lubbers, tweede van links toont interesse voor de RSV stand v.l.n.r. de heren Rijke, Andresen, Van der Tas en Terjesen (op de rug gezien) De heer Bout in gesprek v.l.n.r. de heren Corts en Buwalda in gesprek met een functionaris van de Divisie Scheepsreparatie RSV.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 16