Valk. 20 Schiedammers zijn door de stand getrokken, die bemand was met een leraar en 7 Be- drijfsschoolleerlingen. En niet alleen 's middags bemand, maar ook gedurende de 10 avonden, en ook de zaterda gen en de zondagen, incusief Koninginnedag. De stand was O.K., maar de "bemanning" heeft het ge maakt. Ons welgemeend compli ment! Zaterdag 3 mei Spanning bij staf en leerlin gen. Hoeveel gasten zullen wij vanmorgen ontvangen op onze Openbare lessen? Wij zullen u niet te lang hier over in het onzekere laten. De belangstellenden, die ge komen zijn, hebben het al ge constateerd. Het was druk ker dan ooit tevoren. Welgeteld tweeduizend twee honderd bezoekers. En al die mensen zijn niet teleurgesteld. Men kon naar de verrichtingen van onze leerlingen kijken, druk doen de met hun praktijk of theorie of sport. Alle leraren gaven informatie over de school en het onderwijs, er was de Amerikaanse Tentoonstelling, met veel films, documentaires en de ruimtevaartshow van de heer Rudolf Spoor, de be kende NOS-regisseur en tot slot het traditionele optreden van het zeer goede jeugd orkest van de gouden WF- Harmonie o.l.v. de heer Wim Vos. Een geweldige ochtend voor alle bezoekers. De Amerikaanse Week heeft op de school niet alleen zorg gedragen voor een groots filmprogramma, maar ook voor een heel fijne voor dracht met prachtige dia's door NASA-functionaris Bill Davidson. Een nieuwe erva ring voor onze leerlingen om te luisteren naar een lezing gehouden in het Engels. Thank you Mr. Davidson. Het gehele spektakel werd besloten met de unieke dia show van de K.L.M., t.w. Visit America. Wat maakte deze diavoorstel ling uniek? Het was het supergrote film doek, nl. 11 m lang en 41/2 m hoog. En dat zou alleen kun nen worden opgesteld in een supergroot gebouw. En dat gebouw bezit de Bedrijfs- dienst, nl. de garage. Met de medewerking van alle mede werkers daar is het gelukt. Leerlingen hebben in de ont ruimde garage de stoelen ge plaatst, en om acht uur 's avonds zaten en stonden vele toeschouwers van de werf en vanuit Schiedam en Vlaardin- gen het spektakel te bekij ken. Zeven projectoren "spo ten" prachtige beelden van de V.S. op dit reusachtige doek. Het was een waardig besluit aan een heel interessante week. Ontwikkeling van een tornado. Foto genomen uit Gemini Capsule ca. 250 km boven de aarde De lezer vraagt zich af, ging het onderwijs gewoon door? Uiteraard, zelfs was er tijd om een eindexamen te orga niseren. In deze rubriek heb ben wij u maanden geleden gemeld de start van een ex perimentele RSV-kraandrij- vercursus. De RSV-zusterbe- drijven hadden voor deze cursus elk 3 cursisten afge vaardigd, die bij WF de op leiding kregen in twee paral lel-cursussen. De cursus werd gegeven door de heer Smeets (RDM) en de heren Van der Bie (WF) en Van de Geer (WF), met als gast-do- centen de heren Potuyt en Van der Hoek (beiden WF). Het grote moment was op 24 april jl. Het examen stond onder auspiciën van de Stich ting Bemetel en werd afge nomen onder verantwoorde lijkheid van diezelfde Beme tel in de Kantine Kop Haven. Kraandrijvers examen Het was een spannende zaak met als bekroning van die spanning het bekendmaken van het eindresultaat. Van de 28 deelnemers van RSV, moesléén deelnemer helaas worden afgewezen en de an deren slaagden voor het the orie-examen Kraanbesturen. Gefeliciteerd cursisten. Dit is een goede start voor uw di ploma Kraanbesturen. Nu nog het praktijkexamen en het di ploma is voor u! Ook van harte gelukgewenst de leraren die dit experiment hebben uitgevoerd, bijge staan door de RSV begelei dingscommissie. Een heel fijn resultaat, be reikt door een goed stuk sa menwerking van opleidings functionarissen van NDSM, RDM, De Schelde, Verolme en WF, kortweg RSV.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 22