Vereniging 21 he Afd. Fotografie Donderdag 24 april was de heer C. Boer met echtgenote aanwezig op onze clubavond. Zwart/wit foto's en dia's wa ren er gepland. Maar de heer Boer, lid van de fotoclub "De Maasstad", bracht zo'n ver rassende serie zwart/wit fo to's mee, dat wij de kleuren dia's maar naar het volgende seizoen hebben opgescho ven. Er was zoveel te zien en te bepraten, dat er een vol ledige avond voor zwart/wit uitkwam. In ieder geval weer een leerzame bijeenkomst. Op 30 april, Koninginnedag, zijn wij met onze leden en hun echtgenotes naar het Openluchtmuseum te Arnhem geweest. Op een enkele flin ke bui na onderweg is het de gehele dag droog en goed fotoweer geweest. Om 8 uur bij de poort van WF vandaan; ongeveer 10 uur in Arnhem. Nog springlevende Harmonie bestaat 50 jaar "Het is opmerkelijk, dat de muziekbeoefening over het algemeen een kwijnend be staan lijdt. Dat gaat hier niet op. De Harmonie is spring levend". Het was met deze woorden, dat de heer A. J. den Hond namens het Hoofd bestuur der Vereniging WF zijn toespraak richtte tot het bestuur van de Harmonie WF. Hij wenste betrokken vereni ging geluk met haar 50-jarig jubileum. "Harmonie: letter lijk en figuurlijk, een samen spel, dat zonder twijfel een grote rol speelde bij de be haalde successen". Een en ander speelde zich af tijdens de receptie, die de Harmonie WF belegd had op 3 mei jl. ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan. Van het hoofdbestuur mocht de Harmonie een bandrecorder ontvangen, die bij de repe tities feilloos alle foutjes en natuurlijk ook de goede par tijen zou registreren. De heer P. J. Drenth, voor zitter van de Stichting Viering Nationale Feest- en Gedenk dagen merkte op: "De lange staat van dienst kent veel raakvlakken metde Harmonie. Verleden jaar nog, de opluis tering bij de installatie van de burgemeester, de heer drs. A. J. Lems". De heer Drenth verontschuldigde bij deze de afwezigheid van de burgervader wegens verplich tingen elders. Bijzondere hulde bracht hij aan mevrouw Vos, echtgenote van de voorzitter, die altijd een arsenaal van instrumen ten bespeelt. In het jaar van de vrouw mocht zij dan ook een cadeautje uit zijn handen ontvangen. Leven De heer Van de Most van de Schiedamse Gemeenschap vond, dat de WF Harmonie altijd laat blijken, dat Schie dam niet alleen een stad is om in te werken en te wonen, maar ook om in te leven. De heer Bakker van de KNF bracht gelukwensen over na mens het provinciaal bestuur, alsmede het dagelijks bestuur van de KNF. Deze federatie draagt alle verenigingen een goed hart toe, maar in het bijzonder de WF Harmonie voor de gastvrijheid en de goede rivaliteit. "Zij bezoekt veel concoursen en is het prototype van een goed korps. Dit mede door het be zit van een jeugdkorps". Een muziekbon en een herden kingspenning was het ge schenk. Voorts kwamen nog meer sprekers aan het woord, waaronder de heer Kramer van de Harmonie Dockyard (RDM), de heer Kros van een Natuurlijk eerst aan de koffie en vervolgens de 41/2-uurs zo genaamde blauwe route met de benenwagen. Er was nog al wat te zien die dag. Menige filmrol werd opgeschoten. Om circa half een werd de lunch genuttigd om daarna de rest van de route vol te maken, tot 4 uur. Om half vijf was het retour richting Rot terdam. Op de foto een plaggenhut, zoals die vroeger werd be woond. Gelukkig is er wat dat betreft wel wat verbeterd. Al met al een zeer geslaagde dag, die in de loop der tijd best weer voor herhaling in aanmerking komt. Het bestuur.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 23