WF droeg stevige steen bij in grote RSV-geheel 6 m3 per minuut volledig tegen hun taak opgewassen. Maar er ligt nog een brokje Fijenoord-historie in dit ge bouw. Toen de stoommachi nes destijds werden vervan gen, werd uiteraard het ke telhuis overbodig. De door Fijenoord gebouwde ketels ondergingen een ombouw om geschikt te worden ge maakt voor de opslag van- liefst 150.000 liter brandstof. Indertijd hadden de ketels 'n werkdruk van 7,5 atmosfeer, wat toen bijzonder hoog was. Het is eigenlijk wel een beet je jammer, dat deze nog steeds goed functionerende apparatuur buiten werking komt: het is een staaltje vak manschap uit de vorige eeuw van de eerste orde. Daarop kan men trots zijn. Dat is ook het Hoogheemraadschap Schieland en met name de machinisten, die er mee werken. Ir O. J. van der Vorm bij jubileumviering "Voor het bereiken van goe de resultaten zijn nodig ken nis, vakmanschap, ervaring, teamgeest, kortom een goed samenspel tussen mens en materiaal. Door dit uitgeba lanceerd samengaan kan een wereldnaam worden opge bouwd, waarin WF metter daad is geslaagd. Dit zowel in de reparatie, nieuwbouw als algemene werktuigbouw". In sobere bewoordingen gaf de heer ir O. J. van der Vorm zijn visie op de het afgelopen jaar bereikte resultaten. Hij deed dat tijdens de gebruike lijke jubileumviering in de kantine Hoofdkantoor, die vrijdagmorgen 2 mei jl. plaatsvond. Hij sprak over het goede jaar, dat RSV achter de rug heeft en knoopte daaraan vast: "WF heeft een bijzonder groot aandeel in de bereikte resultaten gehad: een bij drage, die er zijn mag. Uiter aard hopen wij deze lijn te kunnen vasthouden en voort zetten. Dit in het eerder ge noemde teamverband, als een grote familie. En dat kan alleen maar als wij inzien, dat een werkzaam leven van een ieder daarvan de achter grond dient te zijn: een basis en de zin van het bestaan. Jubilarissen met zo veel dienstjaren bewijzen, dat zij deze instelling bezitten. Als bedrijf zijn wij hen daarvoor natuurlijk zeer erkentelijk, doch evenzeer als mens". Eerste schreden Hij keerde hierop terug naar het verleden, de tijd waarop de jubilarissen met een 40- jarig dienstverband in dienst zijn gekomen. "Toen u uw eerste schreden in het bedrijf zette, zag een en ander er totaal anders uit. U zag in de wereld de dingen als het ware door uw eigen brillegla- zen. leder op zijn manier. Maar een ieder heeft in de loop van de tijd de dingen De heer Van der Vorm overhandigt de geschenken Aandachtig gehoor

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 8