WF bezit goede naam in binnen- en buitenland zien veranderen. Vaak ten goede, ook ten kwade. Het gaat erom de goede dingen vast te houden en de slechte dingen te veranderen". En over de aard van het menselijke geheugen zei de heer Van der Vorm nog: "De slechte dingen blijven meest al niet zo scherp afgebakend hangen. De goede echter wel: een gelukkige zaak. Dat weet u ook als u aan uw dienstjaren terugdenkt. U heeft zelfs uw hart eraan ver pand, maar zult dit nooit hard van de daken schreeuwen. Wij willen hier nogmaals tot uitdrukking brengen hoezeer wij uw instelling op prijs stel len. U ziet iets in het bedrijf in deze samenleving en u wijdt er uw krachten aan. Door de jaren heen bent u tot de kern gaan behoren, die wij wel de ruggegraat van WF noemen. Dat mogen wij nooit vergeten. Daarbij dient zeker ook het thuisfront betrokken te worden. De echtgenotes, vaak ook de kinderen vinden het plezierig als u met goede berichten van het werk thuis komt. Zij hebben eveneens een stukje van hun hart aan WF verloren. Onze dank geldt ook hen". Samen 1 Vervolgens schetste hij iets van het saamhorigheidsge voel aan de hand van een voorbeeld uit de praktijk. "Laatst stond op de voor pagina van het WF-Nieuws de I beschadigde bulbsteven van de "Atlantic Crown", een I containerschip met een be schadiging, die niet zo heel eenvoudig te repareren was. Zulke schepen komen onver wacht binnen om in een korte tijd te worden hersteld. Dat vraagt om een snelle aan pak, om liefde voor het werk en om bereidheid met elkaar samen te werken. Want het ging hier om een ingewikkel de vorm van de bulb: geen alledaags klusje. Maar het werd geklaard, gelukkig met veel inzet en veel enthousias me en evenzeer met hier en daar een tegenslag. Het schip ging weer gaaf naar I zee. Dat kan niemand alleen. Samen werd dat klusje ge klaard". Een ondoenlijke zaak is het om op ieders leven afzonder lijk in te gaan. Maar als ge- 7 bruikelijk werden de jubila rissen één voor één voor het voetlicht geroepen. Iemand van de 1 10 tekenkamer was via de plaatwerkerij in zijn huidige functie terechtgeko men. Een betrouwbare, rusti ge medewerker met de radio techniek als hobby. Tot een ander zei de heer Van der Vorm: "U kwam er ook via de scheepsbouwzijde om uitein delijk projectbaas in de re paratie te worden. Iemand die veel van zijn inzichten aan anderen overdraagt". Blijver En dan een blijver in de nieuwbouw. "Opgeklommen bent u tot de rijen van de zeer deskundigen. U heeft er goed oog voor om snel fou ten te kunnen ontdekken". Een ijzerwerker uit de nieuw bouw kreeg te horen: "U heeft zich gespecialiseerd in het voorbereiden van werk. Niet weg te denken in een bedrijf als het onze". Een an der heeft als taak het contro leren van het werk, dat ande ren doen. "Dat valt niet al tijd mee. U wordt echter toch gewaardeerd door de ande ren. U heeft een goede ver houding met de collega's, in specteurs en de bedrijfslei ding. U probeert altijd een neutrale positie in te nemen". Een projectbaas uit de repa ratie werd om zijn werk ge prezen, doch daarnaast om zijn humor. Een afdelingsbaas werd geprezen om zijn gave leiding te kunnen geven op een bijzonder prettige ma nier. Tot een dokmachinist sprak de heer Van der Vorm: "Voor dit vak is veel ervaring en veel accuratesse nodig. Daarover beschikt u. U heeft zich opgewerkt tot voorman. Keurig". Een medewerker van de re paratie toonde zich nogal eens bereid om door te gaan. Dit onder het motto: Het schip moet varen. "Een goede instelling en dito werklust met een goed toezicht op de medewerkers". Laboratorium Een heel ander hoofdstuk. Iemand uit het laboratorium. "Deze medewerker heeft zich gespecialiseerd in het niet-destructieve onderzoek. Een allround metaaldeskun- Toespraak van de heer Van der Vorm dige met een groot verant woordelijkheidsgevoel". De heer Van der Vorm haakte ook nog even in op de Ame rikaanse week op de Be- drijfsschool en de examens daar. "U bent tenslotte via deze school in het bedrijf ge komen. U heeft bijzonder veel te maken met het uitmeten en aftekenen van gietstukken. Een belangrijke aangelegen heid". Een bankwerker hield van orde. "Naast uw plichts getrouwe en bekwaam uitge voerde arbeid, bent u al ge durende jaren lid van de re- serve-politie". Burgemeester drs A. J. Lems: "WF bezit een uitstekende naam. Vooral op sociaal ge bied. Het is prettig een der gelijk bedrijf in de gemeente te hebben. Een bekende naam over de gehele wereld maakt ook de gemeente be kend". De burgemeester van Schie dam, drs A. J. Lems, gaf in het kort zijn mening weer tijdens de jubileumviering op 2 mei jl. "Gisteren was ik op het be drijf in verband met de Ame rikaanse week op de Be- v.l.n.r. heren Kreukniet, Könemann, Schell en Van Dijk met echtge notes

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 9