voor möonesië koRvetten W.f. BOUWt ÖRie Door RSV is het volgende persbericht uitgegeven: Het Indonesische Ministerie van Defensie heeft aan de tot RSV behorende Dok- en Werf- Maatschappij Wilton-Fijenoord B.V. een opdracht verstrekt voor de levering van 3 korvetten voor de Indonesische Marine. De korvetten zijn ontwikkeld door de Nederlandse Verenigde Scheepsbouw Bureaus, Den Haag, het RSV ingenieursbureau voor het ontwerpen van Marineschepen, in goede coördi natie met de Koninklijke Marine. Hierbij is gebruik gemaakt van de hoogwaardige kennis en ervaring opgedaan bij ontwerp en bouw van fregatten voor de Koninklijke Marine. De korvetten zullen worden uitgerust met electronische apparatuur van Hollandse Signaal apparaten, Hengelo. Zoals reeds vermeld, zal de bouw plaatsvinden op de werf Wilton-Fijenoord te Schiedam en de oplevering zal geschieden in 1979 en 1980. Deze opdracht is het resultaat van RSV's inspanningen in de laatste jaren voor het verkrij gen van buitenlandse marine-opdrachten en vormt alszodanig een belangrijke impuls voor de verdere groei van deze activiteiten. RSV, met haar jarenlange marinebouw ervaring, heeft op dit moment een aantal schepen in opdracht voor de vlootvernieuwing van de Koninklijke Marine. De B.O.Z.-tanker Hr. Ms. "Zuiderkruis" werd onlangs door de Marine in bedrijf gesteld. In het najaar volgt de opdracht voor het geleide wapenfregat "Tromp". De orderportefeuille bevat voorts nóg een geleide wapenfregat en acht standaardfregatten. Deze laatste schepen worden gebouwd bij de tot RSV behorende Koninklijke Maatschappij "De Schelde" B.V. te Vlissingen. RSV, Rotterdam, ziet de recentelijk ontvangen opdracht voor 3 korvetten voor de Indonesi sche Marinè als een belangrijke bijdrage tot diversificatie van haar orderportefeuille. Omtrent de resultaten over 1975 kan worden vermeld, dat die over de eerste 20 weken over eenkomen met de verwachtingen. Opgemerkt dient echter te worden, dat de brutowinst over geheel 1975 zal achterblijven bij de- eerder dit jaar geprognotiseerde brutowinst. Deze zou, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, gelijk zijn geweest aan die van 1974. De aanhoudende slechte situatie op de scheepsvrachtenmarkt noopt namelijk thans tot het treffen van extra voorzieningen op voor derden onderhanden grote tankers. De Directie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 3