Jubilarissen van de maand 8 Vorm uit in zijn toespraak tot een tekenaar/constructeur. "Het is een soort tegenhan ger van de vroegere Middel bare Technische School. U verzorgt het op papier zetten van alle pijpleidingen in de schepen. Denk maar aan de Willem Barendsz en de Spar. En nu Nevesbu in verband met de Korvetten: smulwerk!" Een assistent-projectbaas had eerst acht jaar bij WF gewerkt, was vertrokken en weer teruggekomen. "Zo, op het oude nest teruggekeerd? Een goede zaak. U houdt zich bezig met leiding geven. Dat is vandaag-de-dag niet makkelijk, maar het is een noodzakelijkheid, dat er men sen aan het stuur zitten in het leven". Een plaatwerker was van alle markten thuis. "U werkte in de nieuwbouw en reparatie. Door dat uitwisse len van mensen ontstaan er goede verhoudingen tussen deze afdelingen. In uw werk staat u altijd meteen klaar, niets is u te veel". Kranenpark Hij stak een kraanrijder een pluim op de hoed. "Wat is een werf zonder kranen? Het gaat gewoon niet zonder een kranenpark, dat u al 25 jaar meehelpt in stand te houden. Vooral de kraan op dok 5 Bij de ververs zette een stel lingmaker zijn eerste schre den. "Maar u was ook nog kraanrijder. Vandaar als nie mand aan een kraan kan ko men, weet u er altijd nog één te versieren. En hoe gaat het met de caravan?" De heer Van der Vorm wees erop, dat een koker/hakker nogal eens was verkast. "Vroeger waren er ook al fusies. Denk maar aan Wil ton en Fijenoord en ook be drijfssluitingen., U werkte op de Gieterij van Fijenoord, later de werf in Delfshaven en nu in Schiedam, doet het met ijver en enthousias me. Daar zijn we blij mee". De haast in de afdeling repa ratie kwam natuurlijk ook aan de orde, toen een bankwer ker naar voren kwam. "U voelt er zich thuis, kunt goed opschieten met uw collega's en toont zich een prima vak man. Doorgaan zo". Het im provisatievermogen van be trokken afdeling werd ook aangetipt. "Als pijpfitter draagt u een steentje bij tot het opbouwen van onze we reldfaam op reparatiegebied". Reparatie En dat gold evenzeer voor een collega-pijpfitter. "Soms is het in het reparatiewerk een heksenketel, maar u blijft er altijd net zo rustig onder. Bovendien gaat u goed met uw collega's om. En dan de voetballerij natuurlijk..." En de heer Van der Vorm be sloot met tegen een bank werker uit de reparatie op te merken: "U bent één van de voortrekkers uit de schroef- en asploeg. Zeer essentieel werk in de reparatie. U staat bekend als een goed vakman met gevoel voor uw collega's en medemensen". P. Hartog ijzerwerker-aftekenaar NB 40 jaar C. Loene afdelingsbaas - Ger. A.W. 40 jaar H. Lubbers scheepsbeschieter-mont. NB 40 jaar

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 10