WF-order voor drie Indonesische Korvetten komt ook Schiedam zeer van pas 10 Burgemeester drs A. J. Lems bij jubilea De burgemeester spreekt de jubilarissen toe "De order van drie Korvetten voor Indonesië, is niet alleen belangrijk voor Wilton-Fije- noord, maar voor menigeen in Schiedam. Het gemeentebe stuur en ik zijn bijzonder trots, dat WF deze opdracht gaat uitvoeren. Zij geeft Schiedam mede die plaats in de wereld, die het toekomt". Tijdens de jubileum-viering op vrijdag 29 augustus j.l. stak burgemeester drs A. J. Lems zijn voldoening niet on der stoelen of banken. "Het betekent een belangrijk stuk werkgelegenheid. Ook voor bedrijven buiten WF". En nog meer was hij verheugd, om dat zoals hij dat noemde "er vrij was geopereerd om de opdracht te verkrij gen". Hij legde er de nadruk op, want: "In de scheeps bouw gaan wij in Nederland nog op een fatsoenlijke wijze te werk. Dat kan niet van elk land ter wereld worden op gemerkt". Erkenning In het verkrijgen van de order zag hij ook een stuk erken ning. "Op deze manier wordt erkend de kennis en know how van WF en evenzeer de organisatorische opbouw. Dat is fijn voor Schiedam en een felicitatie waard aan de direc tie en alle medewerkers". Over de jubileumviering zelf zei de burgemeester: "Het valt telkens weer op, dat tij dens dit gebeuren de aan dacht naar de mens uitgaat met de functie erachter. De functie achter de mens en niet omgekeerd. De viering is waardevol en wel leuk. We staan zo verlegen tegenover elkaar in het nette pak, de vrouwen met mooi haar en keurige kleding. Anders dan anders. Want iedereen is met verschillende motieven bij WF gaan werken. Ik neem aan: niemand met als motief ik ga erheen om mettertijd een ju bileum te vieren. Maar de viering is een brok erkenning voor wat ieder persoonlijk aan het geheel heeft bijge dragen. Dat is belangrijk". Waarde Hij vond het een verdienste van het bedrijf hem er iedere keer weer op te attenderen, dat er mensen met een 40- jarig dienstverband zijn. "Het bedrijf beschrijft dan uw waarde voor de WF-gemeen- schap en ik laat uitzoeken hoe uw verdienste in het maatschappelijk leven ligt. Daarop wordt dan een Ko ninklijke Onderscheiding aan gevraagd. In de politieke we reld in Den Haag wordt dit systeem nogal eens aange vochten. De argumentatie vind ik vaak ronduitbelache- lijk". De burgemeester trok hierop een vergelijking om de zaak te simplificeren, om deze be grijpelijk voor te stellen, waarin hij zeker slaagde. "Men moet Nederland als een familie zien. Elk gezin heeft een hoofd. Dat is in Neder land het Staatshoofd. Als er in een gezin een bijzondere gebeurtenis plaatsvindt, wordt er feest gevierd, bij een ver jaardag of een ander familie gebeuren. Dan is men blij en geeft elkaar presentjes". Metaal Hij vond het dan ook vanzelf sprekend, dat er onderschei dingen werden toegekend als een soort cadeaus. "De di rectie draagt de mensen voor. Zij zegt mij of ze een onder scheiding verdienen. En ik vind het belangrijk mijn bij drage eraan te leveren. En van welke kleur of van welk metaal die onderscheidingen dan zijn is van minder be lang. In dat licht bezien vind ik het verlenen van onder scheidingen waardevol. Het is een persoonlijke waarde ring voor de mensen, waaruit respect voor hun werk moet blijken". Burgemeester Lems besloot met: "Ik hoop dat in deze hartelijke sfeer zich nog vele jubilea mogen afspelen. En ik weet, dat u de komende tijd nog vele ups en downs zult tegenkomen. Want het is maar onzin te denken, dat het leven altijd zonneschijn biedt

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 12