veiligheids- mik op uw veiligheid! DENK VOORUIT Punt 1: veiligheid 16 Als u van oordeel bent, dat bij het hakken spaanders moeten vallen en dat men maar moet afwachten wat er van komt, legt u dan dit ar tikeltje maar ongelezen ter zijde. Maar weet dan, dat morgen een spaander in uw oog kan vliegen, en wellicht een le lijke spaander ook. Voor u hebben wij dan tever geefs geschreven en heeft de drukker drukinkt en papier vermorst. Voor u en voor alle onverschilligen met u! Want weet, het streven naar veiligheid vereist een zekere instelling waaraan alle onver schilligheid vreemd is en die het best kan worden aange duid met het oude gezegde: "van goeden wille zijn!" Die goede wil zal bij ieder verstandig mens aanwezig zijn die beseft, welk goed op het spel staat: uw gezond heid, wellicht uw leven; uw gezin dat u niet missen wil en kan, noch als man en va der, noch als kostwinner; ge zondheid en leven voor uw directe omgeving, maar ook voor hen die u onbekend zijn, tenslotte, het voorkomen van schade aan belangrijke ma teriële goederen en gereed schappen. Om al deze dingen bij elkaar daar gaat het dus om! Maar met dit inzicht alleen is nog niets gewonnen, wanneer het ons niet tot daden brengt. Welke daden? In de eerste plaats: de veilig heidsvoorschriften lezen, in ons opnemen en deze ons tot geestelijk bezit maken! In de tweede plaats: de vei ligheidsvoorschriften nü ook opvolgen, waakzaam zijn voor risico en gevaar! Neen, niet bang zijn, niet overal gevaren zien. Maar leven uit de geest van de sterke, de werkelijke vak man die weet wat hij wil en dus weet wat hij doet: Veilig werken omdat het kan, want Veiligheid op het be drijf is zekerheid voor 't ge zin. A.P. Help ze een handje! Er komt nog steeds meer ver keer. En dat brengt ook in ons land veel problemen met zich. Eén daarvan is de aan slag op de leefruimte die we hebben. En wie lijden daar vooral onder? onze kinderen Het verkeer bedreigt hen van alle kanten, waar ze ook zijn, spelend bij huis, op weg naar school, voetbalveld of zwem bad. Help ze 'n handje Er worden gelukkig van alle kanten technische oplossin gen gegeven en uitgevoerd. Om er een paar te noemen: Het geheel of gedeeltelijk afsluiten van woonwijken voor auto's. Snelheidsremmende maat regelen. Aanleg van aparte fiets paden. Maar voorlopig blijven er nog genoeg ruimtelijke en finan ciële barrières over, die niet van vandaag op morgen ge nomen kunnen worden. Dat neemt niet weg dat er volop mogelijkheden zijn het kind ook op andere wijze de helpende hand toe te steken. Niet morgen, maar vandaag al. Daarbij hebben we alle maal een taak. Ouders, auto mobilisten, de school en de overheid. Hoe kan het kind NU, ook door u, als automobilist, wor den geholpen? Door heel eenvoudig dat kind dat tegelijk met u op pad is te zien als iemand die in het verkeer bij wijze van spreken nog niet op eigen benen kan staan. Hoe goed het kind het thuis en op school ook geleerd heeft, het kan in z'n speels heid en argeloosheid plotse ling de weg ophollen. Daar is het een kind voor Wel een gegeven om er in uw verkeersgedrag rekening mee te houden en er vooral naar te handelen. In de actie HELP ZE 'N HANDJE die deze en volgen de maand wordt gevoerd, doet Veilig Verkeer Neder land nog eens een klemmend beroep op u als automobilist, voorrang te geven aan de veiligheid van het kind in het verkeer. Help ze 'n handje het gaat om het belang, het levensbe lang van onze kinderen. Nóg een paar adviezen, waarmee u de kinderen een handje helpt Rijd in woonbuurten altijd langzaam. Niet alleen de wet moet hier de snelheid bepalen, maar ook de om standigheden en het ei gen inzicht van de be stuurder. Extra voorzichtigheid is geboden op plaatsen waar struiken e.d. langs de weg staan en in de omgeving van zwembaden, sportter reinen enz. In elke schoolbuurt moet u, vooral 's morgens tus sen de middag en aan het eind van de middag zeer behoedzaam rijden. Wan neer u enkele kinderen in de buurt van een school ziet oversteken, dan kunt u er nog meer verwach ten.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 18