- 19 De heer Van Maanen fluit de basketbal l-wedstrijd Interessanter Over het algemeen vond men het Nederlandse stelsel van zelf je totale karwei opknap pen ook economischer. Als je wat te lassen hebt en er moet iets worden wegge brand, doe je dat zelf. In Engeland wordt niet aan die "multi skill" gedaan. Hier wordt het werk er interessan ter door; juist door die varia tie. Aan de andere kant ben je in Engeland volgens sommige van de Britse gas ten door de specialisatie in één vak meer vakman op dat ene gebied. Een groot verschil is ook, dat in Engeland veel meer van de veiligheidsmiddelen ge bruik wordt gemaakt. In Ne derland bestaat op dat ge bied meer eigen vrijheid van de medewerker. Een ander punt, dat ter sprake kwam, waren de kantines. Sommige werden buitengewoon goed gewaardeerd. Andere iets minder. Maar wat er te koop is ondervond geen enkele kritiek. Contact Hierna vertelde de heer Wil ton iets over de werkwijze van de Ondernemingsraad, waarbij hij vele voorbeelden noemde van onderwerpen van Toespraak van de heer Wilton Britse jonge gasten: "Het is een hele ervaring, wonen en werken in het buitenland. Echt iets anders dan een ver blijf over de grenzen tijdens vakantie. Dat werken in een buitenlandse onderneming zal zo wel zijn problemen opleveren. En natuurlijk kom je van die dingen tegen, die je thuis veel beter geregeld I vindt, of juist andersom. Maar het gaat erom door te bijten. Het verblijf tot een goed ein de te brengen en daarbij zal je heel wat indrukken te ver werken krijgen. Maar ik wens een ieder veel succes". Notities De heer Valk gaf de jongeren als advies; "Maak veel noti ties op stukjes papier als iets je opvalt. Dat zijn goede rug- gesteuntjes bij het samenstel len van het rapport, dat jullie later in Engeland of Schot land zullen moeten schrij ven". Hij gaf vervolgens een overzicht van wat WF zoal aan activiteiten tentoon spreidt, waarbij hij de nadruk legde op het internationale karakter. De jongens logeren bij zes jonge WF-ers, die op de Be- drijfsschool zijn opgeleid en sinds kort in de productie werkzaam zijn. Deze jonge- De heer Aspinall spreekt de zes jonge WF-ers toe ren zijn: Theo van Delden, Rob Kroesbeek, Alex Schwa- germann, Rien Wevers, Jan Reedijk en Wim Verschoor. De Engelse gasten zijn: Da vid Ball, Graham Peter Skel- ly, Peter Olson en Adrian Thompson en de Schotse gasten: John Henderson en Eric Halliday Stuart. Hivarenbeek De afdeling V en O had voor de periode t.e.m. 15 septem ber een aantrekkelijk pro gramma uitgestippeld met als hoogtepunt een evaluatiebij eenkomst in het Vormings kamp te Hilvarenbeek op don derdag 11 september. De avond werd voorafgegaan door een sportontmoeting in de Gymnastiekzaal van de Bedrijfsschool, waar onder leiding van de heer Van Maanen werd gevoetbald (11) en gebasketballed (106). Vóór de bijeenkomst in Hilvarenbeek werd eerst in Esbeek gezamenlijk de maal tijd gebruikt, waarbij behalve de heren Valk, Van der Geer en Van Maanen ook de heer Wilton aanwezig was. Onder leiding van eerstge noemde werd later in het vor mingskamp gediscussieerd. Op het programma alszoda- nig werd geen kritiekgeleverd. Wel was de Engelse gasten een groot verschil opgevallen: de verhouding baas onderge schikte ligt in Nederland veel beter dan in Engeland. Door dat men hier meer respect heeft voor eikaars ideeën, ver loopt de samenwerking veel beter. In Engeland wordt meer bevolen. In Nederland kan je je werk voor wat be treft de tijd zelf indelen: je hebt daardoor meer plezier in je job.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 21