Griekse bulkcarrier gleed voorspoedig van de helling I I I II 2 12-jarige CatHarina haalde handle over Op 9 september j.l. omstreeks 18.15 uur bracht de lieftallige 12-jarige Catharina Pourana- ras, dochtertje van de mede eigenaresse van de Griekse rederij Bouboulina S/A, door het overhalen van een handle niet alleen de toen nog op de helling staande 50.900 dwt bulkcarrier in gang, maar daardoor ook de fluiten van de acht sleepboten van de WF-vloot. En natuurlijk even zeer de kelen van de honder den toeschouwers, die ver antwoordelijk waren voor het slaken van de vreugdekreten. De min of meer informele te waterlating van de bulkcar rier kreeg toch een feestelijk aanzien door de honderden Schiedammers, Vlaardingers en Rotterdammers, die vrij de werf op mochten om het ge beuren gade te slaan. Dat deden er zeer velen ook van de overzijde van de rivier aan de Pernisse zijde. Consulaat Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich behalve de he ren Wilton en Zipp onder an dere de leden van de Raad van Bestuur van RSV de he ren A. Rijke en J. van der Meer en van het Griekse con sulaat in Rotterdam de heren E. Andrikopoulos, secretaris Het schip tijdens de stapelloop van het consulaat en V. Ba- loumis. De sleepboten "zwierven" ge tooid met de nationale drie kleur al tijdig over de door de Havendienst afgezette rivier. Een tijdelijk triest motregen tje begeleidde het sappige commentaar van walkapitein Teerling, die met de loods op de "Pavlos B" vertoefde en die zijn mannen op de sleep boten via het bekende kanaal 8 zijn instructies gaf. Op de "Oor" met aan boord als bemanning de heren L. Takema en A. Danzer, wiens vader overigens op dat mo ment het commando voerde over de "Bartel Wilton", sloe gen wij dit niet alledaagse schouwspel gade. Metingen Onderwijl voerde op verzoek van walkapitein Teerling de "Company" diverse malen metingen uit om na te gaan in hoeverre het getij nog op liep. Na de laatste meting klonk het over VHF-kanaal 8: "Nog drie minuten en dan gaat-ie eraf". Op dat moment brak, alsof het een opdracht gold, het nog ietwat waterige zonnetje door. Onder het wakend oog van de heer Oranje waren intus sen alle voorbereidingen on- De 12-jarige Catharina haalt de handle over. Rechts naast haar de heer Wilton, mevr. Pouranaras, de heren Zipp en Rijke en uiterst links de heer Van der Meer der het schip getroffen. Er stond niets meer in de weg. Statig gleed de bulkcarrier in haar element. Opgevangen door de vrolijk fluitende sleepboten, die ijlings toe schoten om de nieuweling vast te maken. Het schip rem de overigens voortreffelijk af op de droge peuren, waar mede WF met de Sea-Land schepen al eerder ervaring opdeed. Cadeau Na de voorspoedige stapel loop vond een informele bij eenkomst plaats in de kan tine Hoofdkantoor, die een geanimeerd karakter droeg. Tijdens dit samenzijn mocht de 12-jarige doopster uit han den van de heer Wilton een fraaie armband ontvangen. Het ligt in de bedoeling het schip in december op te le veren. De heren Andrikopoulos en Baloumis van het Griekse consulaat Veilig omzwermd door de eigen sleepboten op de rivier

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 4