Klinkersvak sterft uit, maar niet helemaal Bokken brachten brugdekhuis aan boord Na de tewaterlating van de bulkcarrier werd enige dagen later het brugdekhuis van 285 ton geplaatst. Hiervoor kreeg onze drijvende kraan "Mammoet" as sistentie van een drijvende bok van Van den Tak's Bergingsbedrijf. Het brugdekhuisdat naast de grote helling werd ge bouwd, was bij de plaatsing vrijwel gereed. Deze wijze van werken heeft als bijzonder voordeel, dat nu aan boord een geringer aantal mensen zijn werkzaamheden hoeft te verrichten. Dit schept een wat rustiger sfeer of werksituatie in het brugdekhuis, waar men zich nu onder andere bezighoudt met technieken, waarbij ac curatesse een eerste vereiste is. Hiermee wordt bedoeld het aanbrengen van bijvoorbeeld het instrumentarium, zoals radar en overige navigatiemiddelen, alsook het inrichten van de brug. Een en ander kan nu met een minimum aan storingen tijdens het installeren gedaan worden. 3 De scheepsbouw is de laatste decennia in ijltempo gemo derniseerd, maar helemaal zonder klinken kan men toch niet. Het klinkersvak lijkt een uitstervend beroep te wor den. Er blijft echter altijd nog wel enig klinkwerk over. Op de foto is te zien hoe één van onze klinkers uit de af deling Reparatie, de heer A. P. W. C. Kalkman, bezig is met het klinken van de ver schansing aan de huidbepla ting (scheergang) van de "Karakorum", eigendom van de NSU. Hoe oud de scheepsbouw ook wordt, het zal altijd no dig blijken op sommige plek ken te klinken, zoals bijvoor beeld hier het geval is. Dui delijk zichtbaar is de zo ge heten klinkhamer. Onzicht baar is echter de aanhouder aan de achterzijde van de verschansing, die de gloeien de nagel met een dolly te genhoudt. De "Karakorum" lag in augustus bij ons aan de werf voor het ondergaan van een reparatie in verband met een aanvaringsschade. Het beschadigde schip De heer Kalkman bezig met klinkwerk

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 5