"Sea Lion I" verandert steeds meer van aanzien De ertstanker di^ de "Sea Lion I" eerst was, is nauwe lijks meer te herkennen. De ombouw laat het vaartuig el ke dag van gedaante veran deren, totdat er een gigan tisch kraanschip/pijpenlegger uit zal zijn gegroeid. Onlangs is het helicopterdek met twee woonlagen erop aangebracht. Bij het kantelen van de sectie werd gebruik gemaakt van onze drijvende kraan "Mammoet", waarbij door een bok van Van den Tak's Bergingsmaatschappij assistentie werd verleend. Het gevaarte was liefst 190 ton zwaar. Dit deel werd door de "Mammoet" geheel alleen op zijn plaats gebracht. Opvallend zijn op het schip de afvoergassenleidingen van de zes hulpmotoren, waarvan er nog één onbeschermd op de foto is te zien. De overige zijn reeds beschermd. Een bescherming in verband met latere hijswerkzaamheden etc. aan boord, wanneer het vaartuig in bedrijf is. De afvoergassenleidingen gaan door de accommodatie en worden ervoor samenge bundeld met die van de hoofdmotor, de ketels en de incinerator. Op de andere overzichtsfoto is waarneembaar, dat de brug over stuurboord duidelijk is uitgebouwd. Dit houdt ver band met de plaats van waar uit de operator bij het leggen van de pijpen, dat uitsluitend over stuurboord geschiedt, de zaak kan overzien. Hij dient dan het schip met behulp van tien ankerwinches in positie te houden. De "Mammoet" plaatst de sectie. Over stuurboord de "uitbouw" voor de "operator" Het kantelen van de zware sectie De afvoergassenleidingen Zo gaat de "Sea-Lion" er uitzien als alle werkzaamheden ac' ter de rug zijn. Dit model behoort toe aan de eigenaar.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 6