"Oude" bekende kwam weer naar de WF-werf "WF speelt een essentiële rol in het grote RSV-geheel" Ir O. J. van der Vorm bij jubileumviering Het verhalen van de "Oktavius" in de WF-haven Voor Oljekonsumenternas FftSrbund te Stockholm bouw de WF recentelijk twee pro ductcarriers, de zustersche pen "Okturus" en "Oktavius", die verleden jaar werden op geleverd. Kort geleden kwam één van deze "oude" bekenden weer aan de werf, waar de afde ling Reparatie zorgde voorde jaarlijkse onderhoudsbeurt en -dokking. "Vooruit kijken doe ik met optimisme en vertrouwen. Wilton-Fijenoord is in het grote RSV ingepast en went daaraan voorzichting in de wetenschap een essentiële rol in dat geheel te spelen". Tijdens het vieren van de ju bilea in de kantine Hoofdkan toor op vrijdagmorgen 29 augustus j.l. toonde het lid der directie, de heer ir O. J. van der Vorm, zich zeer po sitief over de toekomst van ons bedrijf. Gedurende deze sfeervolle "familiebijeenkomst" ("ik houd een soort praatje bij de haard") besteedde hij behal ve aandacht aan het verleden ook enige woorden aan het heden en de toekomst. "In het grote RSV geheel wordt ons veel toegedacht. Denk maar aan de reparatie. Door de grote Rotterdamse haven ziet het er voor deze tak van dienstverlening toch behoorlijk uit, hoewel de moeilijke tijden ten aanzien van de maritieme zaken de reparatie evenmin onberoerd zullen laten: Er zal dankzij de haven toch altijd werk te doen blijven". Korvetten De heer Van der Vorm toon de zich bijzonder content over het werk van de nieuw bouw. "Wanneer de nu on derhanden zijnde bulkcarrier gereed is, staat de tweede al weer in aanbouw op de hel ling. Daarnaast hebben wij als bekend onlangs de op dracht uit Indonesië verkre gen voor de bouw van drie Korvetten. Zeer belangrijk ook uit het oogpunt van werkgelegenheid. Het bete kent zeer hoog gekwalificeerd werk, dat slechts weinigen kunnen uitvoeren. Er zit te vens een behoorlijke werk- bezetting tot 1979/1980 aan vast. Een goede zaak is het, dat wij dat werk in RSV-ver- band in nauwe samenwerking met de Koninklijke Maat schappij "De Schelde" ver richten, waar men goede know-how heeft opgedaan en nog opdoet bij de bouw van de fregatten voor de Neder landse Marine. Het is boven dien prettig weer contacten te hebben met Indonesië, waaraan wij historisch zo nauw verbonden zijn ge weest. Opvallend is de goede verhouding tussen dat fraaie land en het onze". Mogelijkheden Daarnaast wijdde hij enkele woorden aan de Algemene Werktuigbouw. "Daar liggen Toespraak van de heer Van der Vorm

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 8