7 Van I.n r. de heer P. Hartog, C. Loene en H. Lubbers met echt genotes goede en zelfs grote moge lijkheden. Er worden in RSV- verband pogingen onderno men om te komen tot een drachtige samenwerking met Thomassen Holland, wat ze ker een nuttige invloed zal hebben op het verkrijgen van het onontbeerlijke werk". Maar als eerder opgemerkt stond de heer Van der Vorm evenzeer stil bij het verleden. De tijd, die de drie jubilaris sen met 40 dienstjaren en de twaalf met 25 dienstjaren achter hun naam in het be drijf hebben meegemaakt. "In mijn toespraak kan ik niet bij details blijven stilstaan. In zo'n korte tijd is dat onmo gelijk. leder heeft zijn eigen herinneringen, heeft zijn ei gen beeld van het bedrijf op gebouwd en heeft zijn eigen belevenissen gehad. Door de jaren heen groeide er echter een verwantschap. Ik zou mij te dichterlijk uitdrukken als ik zou zeggen: er ontstond liefde voor het bedrijf. Daar voor zijn wij Nederlanders te nuchter. Maar wij geven om het bedrijf, omdat het een fijne, mooie gemeenschap is, waaraan natuurlijk nog veel gedaan moet worden". Eigen sfeer Hierop ging hij dieper in op het sociale, het menselijke element. "Er heerst een ei gen sfeer: je kunt spreken van een eigen familie. Gelijk soortige bedrijven elders heb ben toch weer een andere sfeer, een eigen mentaliteit. Jubilarissen met dergelijk lange dienstverbanden heb ben veel invloed op die men taliteit, zij helpen de sfeer opbouwen, leveren een bij drage eraan. Zij geven kleur aan een bedrijf, scheppen verhoudingen in een werkge meenschap'1. Mensen die nieuw in een be drijf komen, merken een be paalde mentaliteit op. "Lang zaamaan nemen zij die over. Zij maken zich de team-spi rit eigen: leren elkaar nodig te hebben. En maken erbij uiteraard de nodige fouten. Met elkaar bouwen wij onze gemeenschap op. En sinds de oorlog, toen u met een 40-jarig dienstver band reeds in dienst was, is er heel wat opgebouwd. De huidige jeugd vindt het wat overdreven om over de oor logstijd te praten; zij oordeelt dat een overdreven sentiment. Ik heb er begrip voor. Wan neer je iets dergelijks zelf niet hebt beleefd, kun je je het vrijwel niet voorstellen. Uiteindelijk zijn wij gekomen tot onze welvaartstaat: een goede zaak met daarnaast nadelen eraan. Die zijn er om gladgestreken te worden". Uitvoerig betrok hij de echt genotes "het thuisfront" in zijn toespraak. Immers, zij geven de mannen de nodige steun achter de schermen om hun taak goed te kunnen uitvoeren. Voortzetting Na zijn schets over de toe komst van ons bedrijf voor wat betreft de werkgelegen heid als eerder omschreven gaf de heer Van der Vorm een samenvatting. "Wat wij als Wilton-Fijenoord hebben op gebouwd, zal de komende jaren zijn voortzetting vinden. Op een zonnige ochtend als deze kunnen wij stellen: ge zamenlijk hebben wij een ge meenschap als WF helpen opbouwen. Dat is belangrijk". Vervolgens werden de jubi larissen één voor één voor het voetlicht geroepen om persoonlijk te worden toege sproken. Een ijzerwerker/aftekenaar had vroeger nog hekwerk voor schepen verzorgd. "U groeide uit tot een volwaar dig vakman, waarop altijd een beroep kan worden gedaan". Een afdelingsbaas was als jongste bediende begonnen. Het overhandigen "Uiteindelijk ging u leiding geven en legde u zich op het fabriceren van gereedschap toe: zalmneuzenwerk oftewel: hogeschoolwerk". Een scheepsbeschieter begon zijn loopbaan als leerling-timmer man. "U werd een goed vak man. U verwierf zich in weer wil van uw gehandicapt ge hoor een goede plaats in de WF-gemeenschap, en erbui ten evenzeer. Samen met uw vrouw, die met hetzelfde pro bleem kampt. Daarvoor heb ben wij veel respect en waar dering". Telerex Vervolgens wendde hij zich tot een machinaal-brander. "In het begin hulp in de plaat werkerij. Toen volgde een ommezwaai en uiteindelijk ging u de telerex-brandsnij- apparatuur bedienen. Zo dient u de efficiency. In uw vrije tijd: puzzelen en kaar ten!" Een assistent-projectbaas kreeg te horen: "Als schilder begonnen en toen over naar de stellingmakers. Een ver antwoordelijk werk: de veilig heid van de collega's is er mee gemoeid". Een H.P.S.-diploma is niet zo bekend. "Maar wel belang rijk", legde de heer Van der van het geschenk onder couvert

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 9