Werk aan kade gaat krachtig verder De werkzaamheden aan de kade buitenzijde bouwdok, dus langs de rivier gaan in de goede richting. De zestien rubber fenders zijn reeds aangebracht. Als bekend is het overstek langs de buitenzijde van de oude kade afgehaald, waar na het heiwerk van de dam- wand kon beginnen. De voor- balk langs deze zijde is voorts verzwaard om het mo gelijk te maken de fender- constructie eraan te bevesti gen. Vervolgens heeft men in het bestaande kadedek één der kraanliggers aangebracht, welke nodig is voor de nieuw bestelde kraan. De nieuw ge slagen damwand is proviso risch, tijdelijk aan deze kraanligger verankerd, zodat alvast op grotere diepte kon worden gebaggerd. De diep te is nu 41/2 tot 5 meter, maar zal in de toekomst 9 meter worden. Daarvoor zal de damwand echter een zwaar dere verankering moeten krijgen. En dat kan. Tussen de bestaande kade en de kraanbaan van het bouwdok ligt een straat. Thans is men bezig hierin de tweede kraanbaanligger aan te brengen. Deze zal tevens dienen als ankerjuk voor de definitieve verankering van de damwand. Momenteel wordt er ook nog steeds geheid. Dit betreft o.a. het slaan van de damwand in westelijke richting van de kade om deze met ca. 40 me ter te verlengen. Het heien van de damwand is niet het omvangrijkste hei werk, dat nog onderhanden is. Voor de tweede kraanbaan ligger moeten nog circa 350 palen worden geslagen. Voor de beide kraanbaanliggers en de kadeverlenging zijn circa 750 palen vereist, waar van al meer dan de helft is geslagen. Dit heiwerk duurt nog tot het eind van het jaar. De fenders aan het nieuwe kadegedeelte Het slaan van de damwand

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 10