BBCHFRM B'J WERK c f f Tijdens het helpen met electrisch lassen, heeft getroffene lasogen gekre gen. Door een hulplasbril te gebruiken zijn lasogen te voorkomen. Met het oplassen van een beugel aan de huid van een schip, schoot de beu gel weer los en viel op het hoofd van een ijzer werker. Verwonding schedel. Wat dacht u van een vei ligheidshelm? Met het opstapelen van hout, heeft getroffene zijn hand in een spijker ge slagen. Vier dagen na het ongeval gemeld in de ver- bandkamer. Infectie. Di recte goede medische verzorging ook bij kleine verwondingen is dringend gewenst om erger te voor komen. Met het lassen aan een werkstuk, is er een las- spat in getroffene zijn schoen gevallen. Brandwond rechter voet. Door beenkappen of sou- Jtgss> II pe's te dragen, waarvan de schacht over de schoen sluit is het in de schoenen springen van las- en branddruppels in bijna alle gevallen uitge sloten. Zo zouden we nog wel een poosje door kunnen gaan. Het is echter wel voldoende om u duidelijk te maken dat veel ongevallen door ons zelf voorkomen kunnen worden. Werkt allen hieraan mede in het belang van uzelf en ande ren. Veiligheid op het bedrijf is Veiligheid voor het gezin. A.P. HET VERKEER IN DE WINTER Nogal glad Sneeuw en ijzel dwingen iedere weggebruiker automa tisch tot grotere voorzichtig heid, speciaal in mid-winter- tijd. Bij zeer strenge winters, neemt de verkeersintensiteit af omdat velen het niet ver antwoord vinden te gaan rij den op bar slechte wegen en onder slechte weersomstan digheden. Uit een onderzoek in Engeland is zelfs geble ken dat het autoverkeer tij dens uren met regen, sneeuw en een glad wegdek afneemt en meer mensen de fiets ne men Naast regen en sneeuw, die direct met de toestand van het wegdek samenhangen, is mist ook een vorm van weersgesteldheid die van in vloed is op het aantal ver keersongevallen. Mist heeft een remmende werking op het verkeerstempo en op in haalmanoeuvres, waardoor relatief het aantal ongevallen bij mist gering is. Uit een onderzoek in Duits land (Baden-Würtemberg) is gebleken dat mist en nevel speciaal in de maanden ok tober, november en januari ongevallen veroorzaakten. In Frankrijk bleek het percen tage autobotsingen op krui singen bij mist aanzienlijk la ger (29,2%) dan bij goed weer (52,5%); daarentegen op de wegen zélf aanzienlijk hoger (70,8%) dan normaal (47,5%). - Bij mist dient men zijn gro te licht te ontsteken - ook overdag - en niet slechts de stadslichten. Voorts is het zaak kalm te rijden met een niet te hoge snelheid en ruime afstand tot een voorganger te bewaren. - Extra attentie is geboden onder viaducten (waar de gladheid van de nacht nog niet kon worden wegge smolten door de zon), bij bushaltes (door olie op het wegdek), op tramrails e.d. - Automobilisten doen er verstandig aan in herfst- en wintertijd de waarschu wingen via radio over de gesteldheid van de weg ter harte te nemen, of hierna bij de betreffende informa tiediensten te informeren. Voor grote afstanden is het beslist geen onverstan dige daad de trein te ne men, zeker wanneer erva ring in het rijden bij slecht weer en gladheid ont breekt I Voorkom de slip Het vermijden en opvangen van een slip vraagt vaardig heid en praktische oefening. Om als automobilist eniger mate paraat te zijn bij na- jaars- en winterverkeer, advi seren KNAC en Verbond voor Veilig Verkeer iedere auto mobilist onderstaande regels in acht te nemen: - Hoe groter de kracht is die ineens wordt toegepast om een wiel te versnellen, te vertragen of van richting te doen veranderen, des te groter is de kans dat dit wiel gaat slippen. Anders gezegd: Vermijd bruusk optrekken, evenals sterk remmen of scherp sturen. - Het is natuurlijk denkbaar dat men toch door een of andere oorzaak in moeilijk heden komt. In dat geval: hoofd koel en voeten warm, ofwel: Blijf kalm, rem niet, ontkoppel en stuur snel in de richting waar u heen wilt. Kies op gladde wegen al tijd de hoogste versnel ling die voor het toerental van de motor toelaatbaar is. Hierdoor wordt de kans op overdosering voorko men. - De banden hebben een be langrijke taak; des te gro ter hun "greep" op de weg des te minder de kans op een slip. Dus: Draag zorg voor goede banden en vooral ook voor de juiste bandenspanning. Direct hiermee verband houden de schokbrekers. Veel automobilisten menen dat schokbrekers dienen om comfortabel te kunnen rijden. De belangrijkste taak van de schokbreker bestaat echter uit het in stand houden van het con tact tussen band en weg dek. Zij zijn het die moe ten zorgdragen dat de wie len geen ongewenste uit stapjes maken en het weg dek verlaten. Het verdient aanbeveling om zorg te dragen dat de wielen goed zijn uitgelijnd. - Bekende gladde wegen zijn beregende, besneeuwde en beijzelde wegen. Min der bekend is dat los zand of grind formidabele slips in de hand kunnen werken. Schenk aandacht aan de toestand van het wegdek; let op beschaduwde plek ken op zonnige winterse wegdekken, op betegel de oversteekplaatsen, op tramrails en aan verande ring van het wegdek, bij voorbeeld van asfalt of be ton in klinkers of keien en op- en afritten van brug gen. 15 3.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 17