17 Beroepsonderwijs Hij stelde in de kern van zijn betoog aan de orde, de aan sluitingsproblemen van het ene naar het andere onder wijs, van het onderwijs naar het bedrijf, de snelle tech nische ontwikkelingen, waar door a priori het onderwijs al op de praktijk achterloopt. Er wordt volgens hem wel veel gedaan om een en an der op te vangen. "Maar dat is nog teveel schnabbelwerk. Er moet gerichter te werk worden gegaan met duide lijke doelstellingsomschrijvin gen. Daar mankeert nog wel het een en ander aan". De heer Stibbe maakte een duidelijke splitsing tussen het beroeps- en het functiege richte onderwijs ("hoewel dit in sommige gevallen syno niem is"). Doelbewust ging hij in op het beroep. "Ik ga in dit bestek voorbij aan de andere aspecten van het on derwijs, die uiteraard even belangrijk zijn voor de leer ling als ontwikkeling van zijn persoonlijkheid en sociale vorming". Traject In zijn overwegingen betrok hij evenzeer een brok ac tuele onderwijspolitiek, die hij op het terrein van het be roeps- en functiegerichte on derwijs niet ver genoeg vond gaan. Voorop stelde hij in het geheel af te leggen on derwijstraject, "dat doublu res moeten worden verme den en dat vacuüms moeten worden voorkomen. De op zet moet verder gaan dan het beroepsonderwijs". En hij be sloot met: "Men moet niet verwachten, dat het beroeps onderwijs specialisten op leidt. Betrokken onderwijs is veel breder van opzet". Op Veiligheidscursus naar Hilvarenbeek Na een voorspoedige reis met de voor ons allen be kende EVAG-bus, kwamen 16 leerlingen, de heer Potuyt en 3 leraren van de Bedrijfs- school in ons kamp aan. De heer Van Maanen die al eer der van de Bedrijfsschool was vertrokken, had voor heer lijke koffie gezorgd. Voor ai- les hebben wij eerst de ten ten opgezet om de nacht door te brengen. Toen dat allemaal achter de rug was, heeft de heer Bijlo de twee daagse bijeenkomst van de veiligheidsinspekteurs van de Bedrijfsschool geopend en een uiteenzetting gegeven over het doel en het functio neren van de Bedrijfsschool Veiligheidscommissie. Aan het einde hiervan zijn wij geïnstalleerd als veilig- heidsinspekteur van onze klas en reikte de heer Potuyt ons het lidmaatschapsbewijs van de commissie uit. Terwijl een paar jongens zorgden voor de lunch, gingen de anderen sporten. Na de lunch heeft de heer Potuyt ons iets verteld over veiligheid vroe ger en nu, waarbij alle veiligheidsinspekteurs over zichtsbladen kregen met heel veel informatie over veilig heid. Dit overzicht konden wij - na een boswandeling - ook gebruiken voor de vei ligheidsquiz, die later in de middag werd gehouden. De quiz had het motto: Wat weet je over veiligheid in het alge meen. 's Avonds werd ons een diner aangeboden in de Schuttershof te Esbeek, waar wij heerlijk gegeten hebben. Daarna kregen wij een vrije, avond in het Vormingscen trum, waar het erg gezellig was. Na een verkwikkende nachtrust werden wij gewekt, hebben we ontbeten en zijn een ochtendwandeling gaan maken. Om tien uur was er een onderwerp: De veilig- heidsinspekteur als midden figuur. Hierna werd de eerste veiligheidsvergadering ge houden, er werd geluncht en gesport en er was nog een nabeschouwing over de vei ligheidsquiz met de bekend making van de prijswinnaars. Na de sluiting van het twee daagse kamp konden wij te rugzien op gezellige maar vooral leerzame dagen en was het voor ons weer voor bij. De EVAG-bus kwam voor en bracht ons weer terug naar Schiedam, waar wij om 17.00 uur op de werf Wilton- Fijenoord terug waren. Henk Jopse, Veiligheidsinspekteur Booglassen 3e leerjaar. Verslag van de tweedaagse bijeenkomst van de Leeriin- genraad van de Bedrijfs school in Hilvarenbeek op 25 en 26 september 1975 Na de spannende verkie- zingsweken was het dan ein delijk zo ver. Op 25 septem ber vertrokken de zestien ge kozen klasseoudsten, bege leid door de heren Van de Geer, Van der Hucht, Kooi man en Van Maanen per bus naar ons Vormingscentrum voor een tweedaagse bijeen komst. Kamp in orde maken en ten ten opzetten was na de in troductiekampen in augustus een vertrouwde bezigheid voor iedereen, zodat de heer Van de Geer om 11.00 uur de bijeenkomst officieel kon openen. Na de inleiding over het doel van de leerlingen- raad werden de klasse-oud sten geïnstalleerd en kregen ze de rode herkenningste kens uitgereikt. Na de lunch en het gebrui kelijke corvee werd na de in leiding in groepen van 4 man gediscussieerd over "geko zen vertegenwoordigers". Hierna werd een pittige wan deling door de bossen ge maakt, die helaas eindigde in stromende regen. Een aantal vragen over lei ding geven gaf nogal wat stof voor discussie tussen de groepen. Tegen half zeven gingen we op weg naar restaurant "Schuttershof" te Esbeek waar een feestelijk diner werd aangeboden. Na de vrije avond in ons cen trum en een nachtelijk nood weer boven onze tenten, werden we de tweede dag weer vroeg gewekt. Na het ontbijt en een wande ling zonder regen, begonnen we met discussies over de klasse-oudste als middenfi guur. Steeds werden verge lijkingen gemaakt met andere functies in de maatschappij. De eerste vergadering van de Leerlingenraad na de mid dag, begon met de zeer spannende verkiezing van de schooloudsten. Henry Mast van Scheepsmetaalbewerken 3 werd schooloudste, Peter Vink van Elektro 3 werd tot assistent gekozen. Na deze vergadering werd de terugreis aanvaard. De zestien klasseoudsten konden evenals de staf terug zien op een geslaagde bij eenkomst. Henry Mast Peter Vink

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 19