Ambassadeur van de Volksrepubliek China bezocht onze werf Toespraak van de heer Van der Vorm De ambassadeur van de Volks republiek China geflankeerd door de heren Van der Vorm en Wilton. Uiterst rechts de heer Keetbaas Op donderdag 9 oktober jl. bracht de Ambassadeur van de Volksrepubliek China, Z.E. Chen Hsin-jen, met en kele functionarissen van zijn ambassade een bezoek aan Wilton-Fijenoord. Dit gebeurde in het kader van een bezoek aan RSV, waar een algemene beschou wing over de activiteiten van het concern werd gegeven en vervolgens een film werd vertoond. Later begaf het gezelschap zich naar WF. In de directiekamer gaf het lid der directie, de heer ir O. J. van der Vorm, na zijn welkomstwoord een overzicht van de historie van het be drijf en de organisatorische opbouw ervan. Raakvlakken Hij wees op het stijgend aan tal schepen uit China, dat door onze werf jaarlijks wordt gerepareerd. Voorts wees hij op de raakvlakken tussen het Chinese en Ne derlandse volk. „De landen liggen ver van elkaar, maar toch worden zij verbonden door de zee. Beide volkeren zijn door de eeuwen heen zeevaarders geweest. Beide landen zijn deels ook altijd agrarisch ingesteld geweest en men kan stellen, dat in beide landen door de tijd heen een deel van de agra rische bevolking de zee op zocht. Er zijn dus overeen komsten en er is sprake van toenemende contacten tus sen onze landen". Vervolgens werd een rondrit over de werf gemaakt, waar bij de bedrijfsdirecteur, de heer H. L. D. Keetbaas, in zijn explicatie zowel de repa ratie- als nieuwbouw-capaci- teiten en faciliteiten van Wil ton-Fijenoord beklemtoonde. Nadien volgde een lunch, waarbij het lid der directie, de heer ir B. Wilton, als gast heer optrad en waarbij even eens aanwezig waren enkele leden van de Raad van Be stuur van RSV, waaronder de heer ir A. Stikker, president. Tijdens dit samenzijn werd uitgebreid van gedachten ge wisseld. RDM 's Middags werd door de RDM een boottocht georga niseerd, tijdens welke aan dacht werd besteed aan de offshore-activiteiten van RSV. Ten kantore van de RDM werden lezingen gehouden over offshore- en kernener gie-activiteiten en gasturbi nes. Tenslotte werd een be zoek gebracht aan Rotter dam Nuclear.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 3