i "Sea-Lion I" krijgt steeds duidelijker haar nieuwe vorm Opslagloodsen voor korvetten Na zorgvuldige overweging is besloten om Opslagloods II grenzend aan de Timmer fabriek uitsluitend te gaan gebruiken voor opslag van goederen bestemd voor de bouw van de Indonesische Korvetten. Als compensatie zal voor opslag van goederen de hal Matena in de Machinefabriek I ingericht worden en als Opslagloods III in gebruik worden genomen. De Directie. De "Sea Lion I" groeit lang zaam maar zeker naar haar definitieve uiterlijk, dat wil zeggen: van ertstanker tot kraanschip/pijpenlegger. Een deel van de veranderin gen voltrekt zich in het 160.000 dwt dok 8. Voordat het vaartuig echter werd ge dokt, waren al talloze werk zaamheden verricht, zoals in voorgaande publicaties in het Wilton-Fijenoord Nieuws werd vermeld. Vóór het indokken werd ook de 360 ton zware kraanfun datie op dek geplaatst. Deze werd door WF gesteld en eveneens door onszelf af gelast. De fundatie werd ver- Overzicht op de "Sea Lion I" in dok 8 Het plaatsen van de kraanfundatie vaardigd bij onze RSV-part- ner Rotterdam Nuclear. Op één van de foto's zijn ook duidelijk zichtbaar de blister- of stabilisatietanks met bij de boeg de zogeheten ankerrek- ken. Wanneer de ankers wor den gehesen, komen deze hier tegenaan te zitten. Op de "artist impression" is waarneembaar hoe aan bak boord twee ankers gevallen zijn en één nog in gehesen De "Sea Lion I" bij nacht positie tegen het ankerrek zit. Het vaartuig heeft aan het voorschip in totaal zes an kers: drie aan stuur- en drie aan bakboord, terwijl er zich aan het achterschip vier an kers bevinden. Indien deze niet in gebruik zijn, komen deze gewoon aan dek te lig gen. De ankers dienen om goed te kunnen manoeuvreren tij-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1975 | | pagina 4